Жена сигнализира във Facebook за възмутителна случка, разиграла се край Обредната зала в столичния квартал „Мусагеница“, пише Глас нюз бг.
Според публикацията на Нели Трайкова, шофьор на такси е бил засечен да уринира в тарелка, предназначена за вода на бездомни котки.
„След молбата ми да не уринира в съда за хранене на котките, той не само че не спря, а ми отговори, че мога да го изпия, и започна да отправя закани, след като видя, че записвам номера на таксито“, написа Трайкова.
По думите ѝ, мъжът бил с черна фланелка, която не покривала корема му, и с мръсно черно долнище, което „покриваше само половия му орган“.
Според Трайкова, Ритуалната зала отдавна е превърната в нерегламентирана тоалетна, без институциите да предприемат действия. В същото време, тя твърди, че поставените там няколко тарелки с вода и храна за уличните животни често предизвиква неодобрение сред някои от минувачите.
Потърсена за съдействие, таксиметровата компания, към която е принадлежал автомобилът, е уверила, че ще бъде взето отношение по случая.
„Исках да запозная и вас със случилото се“, написа в заключение Трайкова.
Случаят предизвика множество коментари в социалните мрежи — както в защита на жената и уличните животни, така и с възмущение от действията на водача.