Лионел Меси бележи гол шедьовър във вратата на "ацтеките"

Аржентина ще се изправи срещу Бразилия на финала на Копа Америка 2007. "Гаучосите” стигнаха до последния етап на турнира, след като на полуфинала отстраниха с класическото 3:0 Мексико. И с досега изиграните 5 мача и голова разлика от 15-3 доказа на всички любители на играта, че са най-стойностния отбор на този етап в света. И от много години насам ще излязат във "вечното дерби" с "кариоките", като фаворит за трофея.
Аржентина ще се изправи срещу Бразилия на финала на Копа Америка 2007. "Гаучосите” стигнаха до последния етап на турнира, след като на полуфинала отстраниха с класическото 3:0 Мексико. И с досега изиграните 5 мача и голова разлика от 15-3 доказа на всички любители на играта, че са най-стойностния отбор на този етап в света. И от много години насам ще излязат във "вечното дерби" с "кариоките", като фаворит за трофея. В почти равностойното първо полувреме с положения и за двата отбора гол падна секунди преди почивката. Хуан Роман Рикелме центрира, а Габриел Хайнце се възползва от това, за да открие резултата в 45-та минута. През второто полувреме аржентинците се мобилизираха още повече и доминираха видимо на терена. Второто попадение бе дело на Меси в 61-та минута. В момент, в който мексиканците се опитваха да изравнят, той получи пас от Карлос Тевес и прати топката в мрежата, след като се възползва от това, че стражът на Мексико Санчес бе напуснал очертанията на вратата. Третото попадение бе дело на Хуан Роман Рикелме в 66-та минута, който вкара от дузпа и записа петия си гол от началото на турнира. Въпреки добрата игра на Аржентина, мексиканците също имаха своите положения. Още през първата част Андрес Гуардадо улучи страничната греда, но топката не премина голлинията. След това Нери Кастийо също уцели гредата в 55-та минута, но до попадение така и не се стигна. Така след 3:0 Аржентина стигна до своя финал номер 25 на "Копа Америка", където на 15 юли ще се изправи срещу момчетата на Карлос Дунга. Мексико от своя страна ще играе ден по-рано с Уругвай за бронзовите медали. След двубоят особено щастлив беше треньорът на "гаучосите" Алфио "Коко" Базиле. "Да играем класическо дерби срещу Бразилия на финала на Копа Америка е страхотно", заяви старши треньорът на Аржентина. Като цяло в историята "синьо-белите" имат 14 трофея, а Бразилия - 7. "Сега трябва само да спечелим финала, това е последното нещо, което ни липсва. Днес Аржентина още веднъж победи с комфортен резултат", добави той. Базиле не пропусна да похвали Лионел Меси за красивия му гол. "Само гений може да направи подобно нещо", каза Базиле по адрес на нападателя на "Барселона". "Ние се опитахме да играем добре, но съперника ни превъзхождаше. Не ни остава нищо друго освен да признаем качествата на тима на Аржентина. Не е хубаво да загубиш, но когато съперникът ти е по-добър трябва да го приемеш. Попадението в последната минута на първото полувреме промени мача", каза от своя страна наставникът на Мексико Уго Санчес. Миналата година на световното първенство в Германия Аржентина победи с 2:1 Мексико във втория кръг. Преди началото на мача президентът на Венецуела Уго Чавес предрече победа за Аржентина. ""Спокойно ще спечелят този мач. Ние сме южноамериканци и нашите сърца са с южноамериканския тим. Цялата публика във Венецуела очаква неповторим финал. Това е идеалният финал - Аржентина - Бразилия", заяви Чавес.