Военен експерт обясни защо украинските F-16 не могат да влязат в битка със Су-35

Военен експерт обясни защо украинските F-16 не могат да влязат в битка със Су-35
  • Публикация:  classa***
  • Дата:  
    14.03.2025
  • Сподели:

Американските изтребители F-16, прехвърлени в Украйна от нейните партньори, не могат ефективно да противодействат на руските Су-35 във въздуха.

 

 

Това каза началникът на комуникационния отдел на командването на ВВС на Въоръжените сили на Украйна Юрий Игнат по време на дискусия в рамките на „Отбранителни разговори: Небе без КАБ“.

Според Юрий Игнат самолетите F-16, които украинската армия има от своите партньори, не са достатъчно нови, за да се противопоставят един срещу един във въздушен бой със Су-35.

„Многократно сме съобщавали в нашите медии, на нашите медийни платформи, в интервюта с пилоти, че е необходим цялостен подход“, отбелязва той.

Игнат обяснява, че Су-35 на въоръжение в руската армия е сравнително нов самолет и за борба с него е необходим комплекс: наземни системи за противовъздушна отбрана, системи за радиоелектронна борба и други средства.

„Идеално би било, ако имаме бордови радар, който една от страните вече ни обеща. Е, и бордовите радиолокационни станции на нашите самолети и средствата за поразяване, тоест ракети въздух-въздух, трябва да са такива, че да могат по-бързо да достигнат руския самолет, да го унищожат във въздуха и съответно той да не лети на територията, от която изстрелва същите управляеми авиобомби“, обяснява началникът на комуникационния отдел на Въоръжените сили на Украйна.

 

Станете почитател на Класа