Само за часове пловдивчанинът Петко Семерджиев стана най-издирваният ерген в България. 31-годишният готвач удари джакпота от 5 969 029 лева в неделния тираж на играта "6 от 49" на спортния тотализатор. Младежът призна в ефир, че още не е задомен и това отприщи небивал интерес към него от страна на нежния пол.Повечето се надяват да се доберат до него през Фейсбук, но за техен малшанс новоизлюпеният богаташ не си пада по висенето в социалните мрежи, пише "Стандарт".
"Петко е стеснителен като характер. Не си пада много по свалките. Сега от съученички до колежки напират да го видят. Затова си изключи телефона, сега си вади друг номер, за да не му досаждат. Смята да замине на екскурзия в чужбина, докато поне за малко спре шумотевицата около него. Ще пообиколи Европа, тъкмо ще помисли на спокойствие какво да прави оттук нататък", научи "Стандарт" от близки до първия тотомилионер за 2016 година.
До момента Петко не е имал дълга и продължителна връзка, затова и не бърза да се задомява. Освен от кандидат-булки той вече е тормозен и от приятели и роднини с молби за заеми. Най-нетърпеливите идват да го издирват в дома му. "Петко трудно отказва и със сигурност ще услужи на много хора, дано само не го завлекат", коментират познати на късметлията.
Петко още не е решил какво да прави с огромните пари, които спечели с фиш само за 6,80 лева.
Една от идеите е да си направи верига от ресторанти, но според близките му това крие много рискове. Петко обсъжда плановете си освен с родителите си и със своята сестра, нейния съпруг и дядо си. Най-щастлива от големия удар засега е малката му племенница, за която били и първите подаръци.
Новият милионер вече е уведомил шефовете си в Слънчев бряг, където е трябвало да бъде готвач през лятото, че се отказва. През последните години всяко лято Петко си е вадел хляба в курорта. През зимата той върти гозби в Банско, където го споходи и големият късмет.
Въпреки че вече е милионер, пловдивчанинът не смятал да зарязва занаята, който го е хранел досега. Той гледал тв шоуто "Мастър шеф" и пред приятели в Банско твърдял, че се смята за доста добър в кухнята.
Даже се изкушавал да се пробва в тв предаването, но се притеснявал, че ще се гипсира пред камерите.
Въпреки че не вярвал птичето на късмета да кацне втори път на рамото му, Петко щял да продължи да пуска фишове. Ще смени обаче печелившата комбинация 2, 4, 5, 11, 22, 27, с която удари джакпота. Ще играе с лични дати и любими числа, от които никога не се отказва.
Спортният тотализатор може да роди втори милионер за годината още в четвъртък.
Тогава джакпотът в играта "6 от 49" ще бъде 1 270 000 лева, в "6 от 42" - 350 000 лева, а в ТОТО 2 - Зодиак - 2 550 000 лева.
Съветват го да си купи имоти в чужбина
Какво е най-добре да направи човек, когато удари милиони от тотото? Късметлията Петко Семерджиев е засипван от съвети в коментарите под новината за големия му удар.
Единият е да си купи няколко едностайни апартамента и къщички за по 100 хил. евро в няколко държави и да ги пуска под наем.
Друга препоръка е веднага да вложи поне 30% от печалбата в чужди акции и облигации.
Друг съвет е спешно да се пресели в друг град, за да се отърве от досадници. Според мнозина най-добре е направо да отседне трайно в чужбина, като си купи имот.
"В Европа вече стана страшно заради джихадистите. Затова по-добре купувай билет направо за Бали или Карибите", гласи едно от предложенията.
Най-четени статии:
-
Сега, когато съветските, британските и американските войски принудиха армията на…
-
Това никога не се е случвало преди: Владимир Путин свика…
-
След като Русия два пъти обяви кратко примирие, западните „миротворци“…
-
Очевидно прекратяването на огъня не важи за Сумската област, откъдето…
-
Руският президент Владимир Путин предложи преки преговори за мир с…
-
Русия не е готова за сключване на мирно споразумение с…
-
Година след ожесточените боеве в Харковска област, град Волчанск е…
-
Лидерът на Северна Корея Ким Чен Ун се подигра с…
-
Преместването на руските бомбардировачи в Сибир показва загриженост на фона…
-
Лидерите на Обединеното кралство, Франция, Германия и Полша предупредиха Владимир…
от нета
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Денят Ви приканва…
-
98-годишният Кен Търнър, ветеран от Втората световна война, се завърна…
-
Летните горещини са идеалното време за мъжки къси панталони, а…
-
Лягането с празен стомах може да изглежда като безобидна или…
-
Преди десетилетие светът беше запленен от поразителните сини очи и…
-
Година след раждането на дъщеричката им Борислава Николай Михайлов и…
-
Картината на Фердинанд Валдмюлер „Очакваният“, нарисувана преди повече от 160…
-
Истинската елегантност не винаги крещи за себе си, а луксът…
-
Жителка на столичния квартал „Манастирски ливади“ отправи тревожен сигнал в…
-
Фолкпевицата Мария май трудно може да остане сама или поне…