Младежите на Англия отнесоха „Ейре“ с 3:0

Младежкият национален тим на Англия победи с класическото 3:0 „Ейре“ у дома в квалификационен мач от група 3 за Евро 2009 при младежите до 21 години и запази лидерската си позиция в група 3, в която е и българският тим. Англичаните са на първо място в потока и вече имат актив от 19 точки след 7 мача.
Младежкият национален тим на Англия победи с класическото 3:0 „Ейре“ у дома в квалификационен мач от група 3 за Евро 2009 при младежите до 21 години и запази лидерската си позиция в група 3, в която е и българският тим. Англичаните са на първо място в потока и вече имат актив от 19 точки след 7 мача. Възпитаниците на Стюарт Пиърс се нуждаят само от точка в домакинския си двубой срещу прекия конкурент Португалия, за да останат начело в групата и да си гарантират участие поне на плейоф. След нулево първо полувреме, в което ирландците се защитаваха самоотвержено, в 60-ата минута защитникът на гостите Стивън О'Халоран си отбеляза автогол, опитвайки се да изчисти центриране на Джеймс Милнър от десния ъгъл на наказателното поле. Милнър, който изигра своя 35-и мач с екипа на младежкия национален отбор на Англия, отбеляза второто попадение със силен шут от около 20 метра в 68-мата минута. Нападателят на „Арсенал“ Тео Уолкът направи победата на англичаните класическа, отбелязвайки красив гол след контраатака на домакините 10 минути по-късно. Българският отбор до 21 години също е в група 3, но младите „лъвчета“ досега се представят ужасяващо, като заемат последното 5-о място с едва 3 точки от 5 мача.