- "Посещението на турския президент бележи началото на възобновяването на диалога", каза Путин. "Надявам се турския народ ще излезе от тази критична ситуация", заяви той, позовавайки се на неуспешния опит за преврат на 15 юли. Путин заяви, че е бил един от първите, които се свързали с Ердоган, за да изрази подкрепата си след трагичните събития в Анкара и Истанбул, отнели живота на 246 турски граждани. "Русия е против всякакви противоконституционни действия," каза той.
Междувременно турският президент заяви "Уверен съм, че стъпките, които сме предприели заедно ще ни доведат до разширяване на нашето сътрудничество". Той отбеляза, че има много въпроси за обсъждане по отношение на търговските отношения между двете страни и съвместната борба срещу тероризма.
След срещата, лидерите участваха в пресконференция, в която обявиха резултатите от тяхната среща. "Нашият приоритет в момента е да постигнем двустранните търговски нива от преди кризата в нашите отношения", каза Путин. Той каза също, че са обсъдени подробности за началото на проекти в различни научни, технологични и стратегически приоритетни области за двете страни.
Освен това той посочи, че връщането на руските туристи е въпрос на време, тъй като Турция е гарантирала сигурност за гражданите на Русия. И накрая, той подчерта, че заедно се фокусират върху конфликта в Сирия и борбата срещу тероризма.
Междувременно турският президент благодари на Путин. "Искам да благодаря на моя приятел Владимир Путин за неговото посрещане. Ние ще се изправим срещу нашите опоненти, с подкрепата на нашите приятели."
Путин подчерта значението на съвместните енергийни проекти между Турция и Русия. "Проектът на потока на газ за Европа през Турция е факт", каза руският президент. Ердоган подчерта готовността на турското правителство за осъществяване на този важен енергиен проект.
Най-четени статии:
-
Силите за специални операции (ССО) на Въоръжените сили на Украйна…
-
Военният експерт Олег Жданов заяви, че ресурсите на Русия се…
-
Руските войски са намерили ново "приложение" за разрушения Бахмут –…
-
През нощта силите за противовъздушна отбрана унищожиха и прехванаха 55…
-
Европа ще плати на САЩ 10 млрд. долара за оръжия,…
-
Германия иска да придобие от САЩ ракетната система с голям…
-
Украинският президент Володимир Зеленски заяви вчера, че е разговарял с…
-
Генералният секретариат по отбрана и национална сигурност на Франция публикува…
-
Китайският президент Си Дзинпин прие руския външен министър Сергей Лавров…
-
Капацитетът на Русия за производство на балистични ракети „Искандер“ в момента варира…
от нета
-
Районният съд в Пловдив постанови промяна на мярката за неотклонение…
-
Неидентифициран обект, паднал в двора на къща в Якоруда, предизвика…
-
Лято е, жега е и съвсем естествено човек се поти,…
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Погребение, каквото не се вижда всеки ден: хеликоптер, стотици летящи…
-
Американската полиция издирва мъж, откраднал два куфара с хард дискове,…
-
Попфолк сензацията Райна отново прикова вниманието на феновете си, след…
-
„Съблякохме Цеца гола в затвора, тя не искаше, но трябваше“,…
-
Христиан Гущеров отпразнува вчера 37-ия си рожден ден и получи…
-
Сбъдва се пророчеството на петричката врачка Вангелия Гущерова! България е…