Домовчийски дебютира за „Херта“ в контролата

Валери Домовчийски направи своя дебют за „Херта“, като игра едно полувреме в контролата срещу аматьорския „Германия Шьонайхе“. Новият тим на българския нападател спечели със 7:0, а Домовчийски влезе в игра веднага след почивката на мястото на Еде.
Тодор Янакиев Валери Домовчийски направи своя дебют за „Херта“, като игра едно полувреме в контролата срещу аматьорския „Германия Шьонайхе“. Новият тим на българския нападател спечели със 7:0, а Домовчийски влезе в игра веднага след почивката на мястото на Еде. Валери е направил няколко пропуска и не могъл да се включи по най-успешния начин. "Той пристигна току-що в Берлин. Затова е обяснимо, че не можа да намери общ език между останалите и себе си в играта", заяви старши треньорът на „Херта“ Люсиен Фавр. По два гола в контролата отбелязаха Пантелич (24 и 43), Окоронкво (51 и 76), а по един Еде (12), Еберт (14) и Шахед (28). Наставникът на берлинчани остана доволен от проверката. "В дадени моменти комбинирахме много добре и вкарахме красиви голове. Нуждаехме се от тази контрола, за да дадем шанс за изява на футболистите, които играят по-рядко. Освен това изпробвах някои варианти", каза Люсиен Фавр. След този мач подготвителният период и контролните срещи вече са история. В събота (2 февруари) „Херта“ приема „Айнтрахт“ /Франкфурт/ на Олимпийския стадион в Берлин в двубой от 18-ия кръг на подновяващото се първенство в Първа Бундеслига. В този мач Фавр няма да използва капитана Арне Фридрих, който има проблеми с ахилесите. "Ще ни бъде трудно, тъй като „Айнтрахт“ играе силно навън", каза още треньорът. Както е известно, Валери Домовчийски премина от „Левски“ в „Херта“ в началото на седмицата. Нападателят ще играе под наем до лятото с опция да бъде закупен от берлинския клуб след края на сезона. Според някои информации „Левски“ ще прибере сега около 200 000 евро за нападателя, а ако той бъде продаден след това - още около 1,5 млн. евро. Германският клуб в преференциална позиция „Финансовите условия са конфиденциални. Мисля, че сделката е добра и футболистът имаше желание да заиграе в чужбина. „Херта“ играе в едно от най-добрите първенства в Европа. Това е отлична възможност за изява за един от най-талантливите футболисти на „Левски“. През май месец се предвижда да се проведат разговорите с „Херта“ за закупуването на Валери. „Левски“ се е ангажирал „Херта“ да има преференциално положение при преговорите за Домовчийски. Този отбор е първа опция при закупуването на играча”, заяви финансовият директор на „Левски“ Константин Баждеков. Ники Михайлов бие с младежите на „Твенте“ Междувременно друг бивш млад играч на „сините“ - вратарят Николай Михайлов, бе титуляр в срещата на младежкия отбор на „Твенте“ при победата над „НАК Бреда“ с 2:1 в мач от 14-ия кръг на първенството на Холандия в тази възрастова група. Синът на шефа на БФС допусна гол във вратата си в 11-ата минута, но „Твенте“ обърна резултата с попадения през второто полувреме на Чери и Колак. Тимът на Ники Михайлов има 11 победи, едно равенство и две поражения и с 34 точки води в класирането с преднина от 7 точки пред втория „Аякс“. В следващия кръг на 11 февруари „Твенте“ гостува именно на „Аякс“.