Гана спечели минимално срещу Намибия

Домакинът Гана победи с минималното 1:0 Намибия и е на крачка от класиране за фазата на директните елиминации. Нападателят на домакините Жуниор Агого се разписа отблизо в 41-вата минута и гарантира успеха на своя отбор.
Домакинът Гана победи с минималното 1:0 Намибия и е на крачка от класиране за фазата на директните елиминации. Нападателят на домакините Жуниор Агого се разписа отблизо в 41-вата минута и гарантира успеха на своя отбор. Въпреки това Гана разочарова 45 хиляди зрители, които се надяваха да бъдат далеч по- убедителни срещу непретенциозния състав на Намибия, който допусна 5 попадения в двубоя си срещу Мароко. Асамоа Гиан изпусна най-чистото положение за отбора на домакините, докато Намибия имаше няколко изгодни възможности, създадени след опасни контраатаки. „По-важното бе да вземем 3 точки, не да отбележим много голове“, заяви халфът на Гана Микаел Есиен. В друг двубой от групата Гвинея победи Мароко с 3:2. Мароканците бяха без полузащитника на ЦСКА Абдер Кабус, който в първата среща игра като титуляр. В третия кръг Гана излиза срещу Мароко, докато другият претендент за второто място – Гвинея, ще има по-лесна задача срещу Намибия.