„Реал“ с първа загуба у дома през сезона

„Реал“ (Мадрид) загуби като домакин срещу „Хетафе“ с 0:1 в мач от 25-ия кръг на Примера дивисион. Това е първа загуба у дома за „белия балет“" в първенството през сезона. Досега те имаха 11 победи от 11 двубоя в испанския шампионат на стадион „Сантяго Бернабеу“.
„Реал“ (Мадрид) загуби като домакин срещу „Хетафе“ с 0:1 в мач от 25-ия кръг на Примера дивисион. Това е първа загуба у дома за „белия балет“" в първенството през сезона. Досега те имаха 11 победи от 11 двубоя в испанския шампионат на стадион „Сантяго Бернабеу“. В 64-ата минута Икечукву Уче се разписа в мрежата зад Икер Касияс. Раул и Гути пропуснаха изгодни положения за гол през първото полувреме. Отсъствието на Робиньо и Уесли Снайдер се оказа фатално за състава, воден от Бернд Шустер. Прекият конкурент за титлата в Испания „Барселона“ победи „Леванте“ с 5:1.Най-добър на терена беше аржентинският магьосник Лионел Меси, а хеттрик отбеляза Самуел Ето'о. Междувременно се разбра, че президентът на „Валенсия“ Хуан Солер вероятно ще напусне поста си. Според испанските медии той вече е споделил пред приятели, че неговите планове за близкото бъдеще не са свързани с клуба от Примера дивисион. Една от причините за отказа му е и заболяване, което го накара да премине редица медицински прегледи и лекарите му препоръчаха да не се занимава с дейности, които го натоварват. Все още обаче не е известна болестта, от която страда Солер. Всички резултати от 25-ия кръг на испанския шампионат: „Реал“ (Мадрид) - „Хетафе“ 0:1, „Барселона“ - „Леванте“ 5:1, „Атлетик“ (Билбао) - „Виляреал“ 1:2, „Осасуна“ - „Атлетико“ (Мадрид) 3:1, „Сантандер„ - „Алмерия“ 1:0, „Майорка“ - „Бетис“ 1:1, „Депортиво“ - „Еспаньол“ 2:0, „Мурсия“ - „Валядолид“ 0:1.