„Вердер“ се дъни при визитата си във Франкфурт

Кандидата за спечелване на шампионската титла „Вердер“ (Бремен) направи погрешна стъпка, след като падна с 0:1 при визитата на „Айнтрахт“ (Франкфурт).
Данаил Кисов Кандидатът за спечелване на шампионската титла „Вердер“ (Бремен) направи погрешна стъпка, след като падна с 0:1 при визитата на „Айнтрахт“ (Франкфурт). Бременци играха 50 минути с човек по-малко и това се оказа решаващо за крайния изход на двубоя. За загубата повлия отстраняването от игра на бразилския техничар Диего в 40-ата минута за неспортсменско поведение спрямо защитника Сотириос Кириакос без топка. Грешка в защитата на „бременските музиканти“ доведе до единствения и победен гол на домакините от Франкфурт. Бразилецът Крис пресече пас и подаде към непокрития нападател Йоанис Аманатидис, който бе точен - 1:0. Така тимът от Франкфурт записа третата си победа от четири мача през пролетния полусезон, докато „Вердер“ остава на втора позиция. Отборът на „Байер“ (Леверкузен) се наложи над тима над друг претендент за призовите места „Шалке 04“ с 1:0 в дербито от 21-ия кръг в Бундеслигата и се изкачи на трето място в класирането. Победното нападение го отбеляза Мануел Фридрих в 85-ата минута. Бившият футболист на „Славия“ Благой Георгиев игра 4 минути при победата на „Дуисбург“ над „Арминия“ (Билефелд) с 2:0 като гост. Българският национал влезе като резерва в 86-ата минута на мястото на Силвио Шрьотер,който изведе „зебрите“ напред в резултата след изпълнение на първия корнър, а нигерийският нападател Манасех Ишиаку покачи на 2:0 три минути след почивката. След тази победа „Дуисбург“ се измъкна от дъното и вече е на 16-а позиция. „Зебрите“ са все още в зоната на изпадащите, но само на 1 точка от спасението. Шампионът „Щутгарт“ се наложи над хита на сезона „Карлсруе“ с 3:1 в местното дерби. „Швабите“ решиха изхода на двубоя още до 25-ата минута, когато поведоха с 2:0 след попадения на Марио Гомес (5) и Роберто Хилберт (25). В 81-вата минута Тамаш Хайнал намали, но две минути по-късно бразилецът Жеронимо Какау сложи точка на спора – 3:1. „Борусия“ (Дортмунд) измъкна трудна победа с 1:0 над борещия се да не изпадне „Ханза“ (Рощок). Голът бе дело на аржентинския нападател Диего Климович в 67-ата минута. „Херта“ (Берлин) пък сложи край на серията от три поредни победи на „Волфсбург“, завършвайки 0:0 при визитата в града на фолксвагените.