За първи път Община Стара Загора ще участва самостоятелно в 10-то юбилейно издание на Седмицата на Европейските градове и региони Open days . Тазгодишното издание е под наслов „Европейските градове и региони. Да направим разлика“ и се провежда от днес до 11 октомври 2012г. в Брюксел. В него участват градове от 33 страни, обединени в 24 регионални партньорства и представящи 219 региона.
Градовете трябва да отговарят на определени изисквания, поради това участието им в събитието е конкурентно. Стара Загора е заявила самостоятелно участие като община в регионално партньорство с Бирмингам(Регион Уест Мидландс, Великобритания), град Сарагоса (Испания), град Айндховен (Нидерландия) и Вроцлав (Полша).
На 10 октомври кметът на Стара Загора Живко Тодоров ще участва в панел-дебат на тема „Бъдещето. Сега. Поглед в регионалния транспорт.“ Визират се модерните интернет технологии за трансформиране мобилността на стоки и хора. Гл. експерт Златка Мечева от отдел „Транспорт“ ще представи Интегрирания проект за градски транспорт, който ще изпълнява Община Стара Загора. Дебатът ще даде възможност на участниците да обсъдят добри практики около обществения транспорт и най-вече как бъдещото развитие може да засили интелигентен, устойчив и приобщаващ растеж на регионално и национално ниво.
Освен Стара Загора ще се представят София, Варна и Добрич, заедно с Националното сдружение на общините в България. Очаква се 10-та годишнина на събитието да се използва за дебат за бъдещето на Европа, кохезионната и политика и измерението на управлението на няколко нива. Това е добра възможност да се покаже добавената стойност на Кохезионната политика на ЕС във време на криза, засягаща националните и регионални икономики.
На организираните всяка есен събития в Брюксел се обсъждат общите предизвикателства пред европейските региони и градове, дебатират се възможни решения. Седмицата е своеобразна платформа за изграждане на капацитет и обмен на добри практики между въвлечените в изпълнението на Кохезионната политика на ЕС и управлението на свързаните с това финансови средства.
Copyright © CROSS Agency Ltd.
Най-четени статии:
-
През 2024 година процеса на дедоларизация продължава и делът на…
-
В последната си книжка списание New Left Review, интелектуалният орган…
-
Президентът на САЩ Доналд Тръмп реши да отправи ядрено предизвикателство…
-
Задачата, поставена за 9 май от украинските въоръжени сили, е…
-
Нацистка Германия е премазала Чехия за седмица, Полша за месец,…
-
Пакистан заяви, че е започнал военна операция срещу Индия рано…
-
Генералният секретар на НАТО Марк Рюте е предложил на 32-те…
-
Руските власти обвиниха Украйна в нападение с безпилотен летателен апарат…
-
Службата за сигурност на Украйна (ССУ) съобщи, че е разкрила…
-
Надеждите на Русия да осъществи пробив в международните санкции получиха…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Според експерти порното може да има както положителен, така и…
-
В ерата на лесните решения и бързите резултати, хранителните добавки…
-
На червения килим изглеждат безупречни, а връзките им – като…
-
Колко сексуални партньори са „социално допустими“, преди обществото да започне…
-
Красотата не се измерва само с външни черти и симетрия.…
-
Бившият вратар на Арсенал Йенс Леман и съпругата му Кони…
-
Cъc cpeдни цeни oт oĸoлo 20-30 eвpo нa вeчep зa…
-
Всички знаем, че децата наследяват много черти от родителите си.…
-
По последни данни България е 6-та в Европа по затлъстяване…