Иван Върбанов
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Най-голям е интересът сред младите към телевизията, докато радиото напоследък не е толкова популярно сред студентите. Това каза за „Класа“ председателят на УС на асоциация „Младежка медийна мрежа“ Атанас Лозанов, цитирайки изследване на АБРО, направено сред 106-те негови членове (радиостанции и телевизии), поръчано от асоциация „Младежка медийна мрежа“ . Заедно с Асоциацията на българските радио- и телевизионни оператори и община Варна, „Младежка медийна мрежа“ провежда за първи път у нас Асамблея на младежките медийни организации в Европа. Във форума участват не само страни членки, но и държави кандидати, както и страни извън общността като Беларус и Русия.
„Ролята на медиите в борбата с младежката безработица“ е тема на форума, като в рамките на програмата до 8 юли ще бъдат проведени три кръгли маси. Хубавата новина е, че България е в средата в класацията за нива на младежка безработица, като отчита, че младите хора у нас са малко над 10% от общия брой безработни.
Атанас Лозанов обясни, че младежките медийни организации, в които членуват работещи млади журналисти, са най-близо до младежката проблематика. По думите му в 2010-а, която е Европейска година за борба с бедността и социалното изключване, медиите, независимо от това дали са търговски или обществени, трябва да имат по-голяма социална ангажираност.
Сред пътищата за борба с безработицата сред младите според председателя на младежкото сдружение е призоваването на търговските оператори да дадат пример за толерантност, като отворят пазара си за млади медийни специалисти. Примерът за работеща формула е проведената Европейска седмица на електронните медии от АБРО през миналия месец, на която всички медийни партньори поеха ангажимент да осигурят стажове и да наемат на работа победителите в обучението след практическите задачи.
Вторият път според Лозанов е чрез даването безвъзмездно на ефирно време за излъчване на младежка борса, а третият вариант е чрез информационна кампания да се провокират работодателите да ангажират все повече млади хора в сектора.
Асамблеята на младежките медийни организации ще завърши на 8 юли, като освен резолюцията до националните власти и европейските институции, ще бъде направен и призив към управляващите за провеждане на реална младежка политика и сериозно финансиране.
Най-четени статии:
-
Украинската преса през последните дни е пълна с вътрешна информация…
-
Резултатите от срещата на върха на ШОС в Китай ще…
-
В наши дни в Китай бие пулсът на историята, пише…
-
По време на разговорите в Китай Владимир Путин демонстрира шокиращата…
-
Мария Захарова отправи историческа критика към финландския президент, който се…
-
Русия разполага с всички технически възможности да ликвидира просрочения киевски…
-
Германският канцлер Мерц внезапно промени решението си относно използването на…
-
Както съобщава германското издание Zeit, позовавайки се на резултатите от…
-
Президентът на Русия Владимир Путин на среща със севернокорейския лидер…
-
След летните протести в Сърбия, настъпиха и есенни протести. На…
от нета
-
Анализ и статистика - ключът към успешните футболни прогнози…
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април) ♈Пътуванията…
-
Индийски монах садху решил да докаже своята святост, като преместил…
-
Салма Хайек посрещна последната година от своите 50 с горещи…
-
Петър Милчев, който е известна фигура в столичните среди на…
-
Американската компания за изкуствен интелект OpenAI обяви, че ще добави…
-
С нарастващото напрежение в Русия и Близкия изток, тревогите за…
-
Секси футболистката Ана Маркович пак подпали мрежата. Хърватската красавица качи горещ…
-
От "вампирско захапване" ала Дракула се оплака румънски турист във…
-
Зрителите на новия сезон на „Ергенът: Любов в рая“ останаха…