23,150 млн. лева е брутният премиен приход по доброволно осигуряване за периода от януари до юни 2009 г. съгласно отчета за доходите. Това съобщиха вчера от Комисията по финансов надзор, цитирани от портала Zdrave.net. За същия период миналата година са били отчетени 15,118 млн. лева. От комисията са заявили, че изплатените претенции в доброволното здравно осигуряване са близо 10, 350 млн. лева. За сравнение през първото шестмесечие на 2008 г. са били изплатени 9, 617 млн. лева. Размерът на здравноосигурителните резерви нараства с 24,7% годишно, като достига до 15, 267 млн. лева. Активите на дружествата по доброволно осигуряване възлизат на
65, 481 млн. лева. Те са нараснали с 25,3% на годишна база. Дружествата по доброволно осигуряване са отчели технически резултат, възлизащ на 1, 761 млн. лева.
Към средата на годината броят на здравноосигурените лица по действащи договори на дружествата е 375 326, като той е нараснал спрямо юни 2008 г. с близо 99 900 души. Комисията отчита още, че с най-висок относителен дял в премийния приход и в изплатените претенции е пакетът „Други здравноосигурителни пакети”, съответно от 29,4 % и 35,9 %.
По данни на КФН: Ръст от 1,7% в брутния премиен приход в застраховането у нас
Брутният премиен приход от застрахователите по общо застраховане отчита 1,7% ръст за първото шестмесечие спрямо същия период на миналата година, сочат данни на Комисията за финансов надзор. За периода застрахователите са реализирали 735,6 млн. лв. Възникналите претенции са в размер на 359,22 млн. лв., като ръстът на годишна база е 0,8%. Необходимите средства за изплащане на бъдещи обезщетения нарастват с 18,7 % на годишна база и достигат 1,259 млрд. лв. Сумата на активите на застрахователите по общо застраховане е 1,712 млрд. лв., като нарастването на годишна база е 16,2%.
Техническият резултат, отчетен от дружествата по общо застраховане, възлиза на -6,238 млн. лв. при -13,844 млн. лв. за шестмесечието на 2008 г.
Към края на юни най-голям дял на пазара по директно общо застраховане заемат автомобилните застраховки - "Автокаско" (42,3%) и "Гражданска отговорност, свързана с притежаването и използването на МПС" (27,4%) - общо 69,8% от премийния приход, реализиран в сектора.
Най-четени статии:
-
Естония се готви да извърши превантивен удар срещу Русия, ако…
-
Руската армия побеждава на бойното поле, така че Москва не…
-
Не е ясно какво ще могат да предоставят европейците на…
-
Великобритания, Германия и Франция искат да разположат войски в Украйна.…
-
Британците поемат контрола над изборния процес в Украйна Веднага щом…
-
Безпрецедентно унижение на европейските лидери Италианският вестник IL Fatto Quotidiano…
-
Киев се опитва да реши политическите си проблеми с военни…
-
Последните надежди на Баку изгоряха в Одеса. Русия я притиска.…
-
Русия превърна летището в Донецк в база за изстрелване на…
-
Пентагонът блокира украинските ракети „Улар“ дълбоко в Русия с далекобойни…
от нета
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Подходящ момент да…
-
На съпругата на норвежкия престолонаследник принц Хокон, принцеса Мете-Марит, се…
-
Разходката по крайбрежната алея е задължителна, когато сме край морето.…
-
Кейт Мидълтън е известна със своята елегантност, както и факта,…
-
Джорджина Родригес за пореден път привлече вниманието на своите милиони…
-
Жена от Монтана се оплака пред агенция BulNews, че е…
-
Икономическите предизвикателства и променящите се навици на туристите оказват…
-
Лято, море, безкраен плаж... Картината на мечтаната почивка, за която…
-
Десетки хора от различни възрасти, присъствали на сватба в Сливенско,…
-
Много шофьори се сблъскват с един проблем - недостатъчно сцепление…