Стартира третото поредно Суперкар рали Свети Влас 2009

С минута мълчание в памет на загиналите наши сънародници в Македония стартира традиционното Суперкар рали "Свети Влас”, организирано от "Диневи Груп”, “Нептун Мотор Спорт” и СБА-Варна.
За трета поредна година най-голямото яхтено пристанище у нас "Марина Диневи” събра любителите на високите скорости. 12 суперлуксозни спортни автомобила се събраха на Старт-Финала в Свети Влас, където през минута тръгнаха Ferrari Fiorano F599, Aston Martin DB9 Volante, Mercedes CL65 AMG, BMW M6-кабрио. Сред мощните возила имаше още Lamborghini Murcielago LP640, Audi R8, Porsche Carrera 4S, Ford Mustang Shelby, Mercedes SL63 AMG, Mercedes SL55 AMG, Ford Mustang Coupe и др. В рамките на три дни – от 6 до 8 септември те ще се състезават по отворени за движение пътища, като спазват стриктно закона за движение по пътищата. Сред състезателите са и строителните предприемачи братя Диневи, които участват с Mercedes CL65 AMG и Lamborghini Murcielago LP640. Безспорно най-мощният автомобил в състезанието е този на Йордан Динев - Lamborghini Murcielago LP640. Колата е с 12 цилиндъра, 6500 кубика, 640 конски сили, развиваща максимална скорост 360 км в час. Ралито е предназначено само за серийни спортни автомобили с кубатура на двигателя над 3000 куб.см. В него не се допускат лимузини, джипове и професионални състезателни коли. Провежда се по отворени за движение пътища при спазване на ЗДП. И тази година маршрутът включва международна спирка – гръцкото градче Серес. Трасето Свети Влас - Бургас – Сливен – Пловдив – Серес – Сандански – София – Свети Влас е разделено на сектори чрез контролни пунктове за преминаване /наричани часови контроли/. Ралито се провежда в три етапа:
І етап - включва трасе с дължина 366 км и две изпитания за класиране. Едното от тях е Точна езда - преминаване на определено разстояние за точно определено време /с точно определена скорост/, а другото е на писта Дракон.
ІІ етап - включва трасе с дължина 372 км и едно изпитание за класиране – писта Серес.
ІІІ етап - включва трасе с дължина 620 км и едно изпитание за класиране – летище Сливен.
Класирането се извършва на базата на получените резултати след сумиране на всички наказателни секунди получени от даден екипаж. Победителите в Суперкар рали “Свети Влас 2009” ще бъдат обявени и наградени по време на заключителен коктейл на 8 септември 2009 г. в ресторант “Адмирал” на "Марина Диневи” – Свети Влас. Те ще получат купи и грамоти.