„Лъвчетата“ на Сашо Станков громят Гърция с 4:1

Младежкият национален отбор на България, воден от треньора Александър Станков, се наложи с категоричното 4:1 над връстниците си от Гърция в приятелска среща, играна в южната ни съседка във вторник вечерта. Домакините откриха резултата в 23-тата минута с попадение в собствената си врата, дело на бранителя Йоанис Манятис.
Младежкият национален отбор на България, воден от треньора Александър Станков, се наложи с категоричното 4:1 над връстниците си от Гърция в приятелска среща, играна в южната ни съседка във вторник вечерта. Домакините откриха резултата в 23-тата минута с попадение в собствената си врата, дело на бранителя Йоанис Манятис. В самия край на първата част момчетата на Сашо Станков доведоха нещата до класическото 3:0. В 43-тата минута Владислав Мирчев удвои преднината ни, а в последната минута Удоджи ознаменува дебюта си за България с попадение. Роденият в Нигерия футболист отпразнува в типичния си стил - с акробатични салта, гола във вратата на домакините. Пет минути преди края на срещата отново Удоджи бе в прегръдките на съотборниците си, след като за четвърти път прати топката в мрежата на Гърция. Все пак домакините успяха да върнат едно попадение чрез Василис Плацикас. „Не мога да не съм доволен от резултата, а и от играта. Убеден съм, че когато обстановката е спокойна и играчите мислят само за футбол, можем да се изправим като с равен срещу всеки тим на света. Изглежда, проблемът на избраниците ми е психологически, защото чувстват някаква несигурност в силите си пред именити отбори. Ще работим върху това и трябва да го преодолеем“, заяви Станков. В официалната делегация на българския отбор личаха имената на вицепрезидента Стефан Орманджиев и началника на кабинета на Борислав Михайлов Тервел Златев. Целият отбор е останал очарован от организацията, направена от Златев за това гостуване.