ЦСКА за първи път лидер от идването на Митал

В дербито на V кръг ЦСКА победи с 1:0 като гост „Пирин” и се изкачи на първо място във временното класиране в „А“ група.
Данаил Кисов В дербито на V кръг ЦСКА победи с 1:0 като гост „Пирин” и се изкачи на първо място във временното класиране в „А“ група. „Червените” имат 13 точки от петте изиграни мача, а „Пирин” е втори с 12. Двубоят на стадион „Христо Ботев“ бе много равностоен, като само на моменти си проличаваше повечето класа в състава на ЦСКА. С добри изяви за „червените” се отличиха Неи и Маркиньос, а аржентинецът Ерман Пиетробон изпъкна в отбора на „Пирин”. Резервата Гарсес се превърна само за минути от грешник в очите на Стойчо Младенов в спасител на ЦСКА. 15 минути преди края на срещата Неи чукна топката много елегантно, прехвърли защитник в зелено, а Гарсес от воле, без да се замисли, прати топката в мрежата за 0:1. След мача председателят на Надзорния съвет на ЦСКА Александър Томов заяви: „Най-после видях ЦСКА на върха.” Откакто Прамод Митал купи клуба през декември миналата година, ЦСКА за първи път е начело в класирането в родната "А" група. Шефът заяви, че при тези заплати, които получават играчите, трябва доста още да се раздават на терена. По повод сензационните разкрития на вестник „Класа” за заплатите на всички футболисти и ръководители Томов обеща: "Ще публикувам всички възнаграждения в ЦСКА, щом толкова хора искат да ги видят. В нашия клуб няма нищо скрито. Това обаче сигурно ще стане едностранно, тъй като едва ли останалите мои колеги са готови да покажат колко взимат техните футболисти", заяви още Томов след мача с „орлетата". Грозното бе дело на запалянковците на „червените”, които счупиха петдесетина седалки на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. „Левски“ сътвориха поредната си издънка в шампионата, след като не успяха да победят „Беласица“ в Петрич. Двата отбора направиха безлично равенство 0:0, въпреки че пропиляха няколко изгодни положения за гол. По този начин шампионите се отдалечиха на 3 точки от водача ЦСКА. В другия мач от вчера „Славия“ безпроблемно надделя над „Ботев“ (Пд) с 4:2. С два гола за „белите“ се отличи новата „перла“ Демиран Ортега. Тимът на „Вихрен” с новия си старши треньор Едуард Ераносян спечели с 1:0 гостуването на „Видима” в Севлиево. Единственото попадение в срещата отбеляза Тянко Дяков в 73-ата минута. За домакините това бе първата загуба, след като отборът от Севлиево се върна в елита. Този кръг беше белязан и с падането на една треньорска глава. Старши треньорът на „Берое” Радослав Здравков напуска клуба. Наставникът на старозагорци заяви това веднага след срещата между „Берое” и „Марек”, завършила 1:1. Интересното е как той ще направи това, след като в момента клубът няма действащо ръководство. Преди броени дни Николай Банев спря финансирането на тима и реши да се оттегли след скандал с феновете на „зелените”. „Локомотив” (Пд) постигна първата си победа от началото на новия сезон. На своя стадион "Лаута" възпитаниците на треньора Иван Маринов победиха „Черно море” с 2:1. Домакините поведоха с два бързи гола на звездата на "черно-белите" Мартин Камбуров и Даксон Да Силва. Масена Моке вкара единствения гол за варненския тим в 75-ата минута. Победата е първа за „Локомотив” в първенството, след като турският бизнесмен Левент Назифоглу пое издръжката на отбора.