„Байерн“ се измъчи с „Шалке“ в Мюнхен

Баварският гранд „Байерн“ не можа да победи у дома един от основните си конкуренти за титлата „Шалке 04“ в мач от петия кръг на Бундеслигата. Двубоят завърши 1:1, като бе най-очакваният в Германия за този уикенд. В другата възлова среща „Борусия“ разби с класическото 3:0 „Вердер“ още в петък. Шампионът „Щутгарт“ постигна лека победа като домакин на „Енерги“ също с 3:0. Съперникът на „Литекс“ в турнира на УЕФА „Хамбургер“ загуби от „Айнтрахт“ с 1:2.
Баварският гранд „Байерн“ не можа да победи у дома един от основните си конкуренти за титлата „Шалке 04“ в мач от петия кръг на Бундеслигата. Двубоят завърши 1:1, като бе най-очакваният в Германия за този уикенд. В другата възлова среща „Борусия“ разби с класическото 3:0 „Вердер“ още в петък. Шампионът „Щутгарт“ постигна лека победа като домакин на „Енерги“ също с 3:0. Съперникът на „Литекс“ в турнира на УЕФА „Хамбургер“ загуби от „Айнтрахт“ с 1:2. „Байерн“ поднесе най-голямата изненада като не можа да победи в Мюнхен „Шалке 04“. Резултатът можеше и да бъде още по-неприятен за баварците, ако Иван Ракитич бе малко по-точен. Гостите успяха да откраднат точка в Мюнхен за първи път от близо 3 години. 19-годишният офанзивен халф на кралско-сините Иван Ракитич бе най-активният играч на терена преди почивката и засипа с удари вратата на Оливер Кан. Тя се пропука в 36-ата минута, когато Кан не се намеси по най-добрия начин при удар на младия хърватски национал от 20 метра. Така Ракитич стана първият играч на „Шалке“ в историята, вкарал гол на „Алианц Арена“. За първи път от 9 мача на баварците им се налагаше да догонват в резултата. „Байерн“ изравни в 54-ата минута - Рибери центрира, Лука Тони стреля във вратаря Мануел Нойер и Мирослав Клозе се възползва от добавката, за да вкара четвъртия си гол с екипа на Байерн. Българският национал Станислав Ангелов игра цял мач за „Енерги“ при поражението на неговия тим с 0:3 от шампиона „Щутгарт“ на стадион „Готлиб-Даймлер". Нападателят Димитър Рангелов също започна титуляр, но не впечатли с нищо и бе сменен в 59-ата минута от кипъреца Алонефтис. Енерги бе заложил на силно дефанзивна тактика, която обаче бе разбита в 54-тата минута, когато бразилецът Какау оползотвори натиска на домакините. Неговият сънародник Евертон и германският национал Гомес оформиха крайния резултат. Чавдар Янков влезе в игра за „Хановер“ в 78-мата минута при гостуването на „Нюрнберг“, когато неговият тим водеше с 2:1 с два гола на Майк Ханке през първата част, а Звездан Мисимович беше намалил за домакините след час игра. Голмайсторът на Нюрнберг Марек Минтал успя да материализира численото превъзходство на отбора си и изравни за 2:2 една минута преди края. Текст под снимка: Мирослав Клозе от „Байерн“ (вляво) опитва да шутира над Рафиня от „Шалке 04“ в мач от петия кръг на Бундеслигата. Мачът в Мюнхен завърши 1:1.