Бербатов игра безлично и „Тотнъм“ загуби у дома от „Арсенал“

Капитанът на националния ни отбор Димитър Бербатов отново игра безлично за клубния си тим „Тотнъм“ и пак не можа да отбележи гол. „Шпорите“ загубиха като домакини от „Арсенал“ като дори допуснаха обрат от 1:0 до 1:3.
Капитанът на националния ни отбор Димитър Бербатов отново игра безлично за клубния си тим „Тотнъм“ и пак не можа да отбележи гол. „Шпорите“ загубиха като домакини от „Арсенал“ като дори допуснаха обрат от 1:0 до 1:3. Домакините поведоха рано с попадение на Гарет Бейл, но след почивката момчетата на Арсен Венгер бяха по-концентрирани и отвърнаха с две попадения. Адебайор изравни в 65-ата минута. Тъмнокожият нападател засече с глава центриране от фаул на Фабрегас. Самият Сеск направи 2:1 за „Арсенал“ 10 минути преди края. Испанецът не остави никакъв шанс на Пол Робинсън с плътен удар от границата на наказателното поле. Адебайор оформи крайното 1:3 в добавеното време с гол от воле, след като ударът на Денилсон бе спасен от Робинсън. След това поражение “шпорите” остават едва 14-и, а „Арсенал“ не познава вкуса на загубата и заема третата позиция. Шампионът „Манчестър Юнайтед“ победи трудно тима на „Евъртън“ с 1:0. Единственото попадение в мача отбеляза защитникът Неманя Видич в 81-вата минута. Тогава той бе най-съобразителен при едно центриране от корнер и вкара с глава. В тима на сър Алекс Фъргюсън в игра се завърна португалската звезда Кристиано Роналдо, но той игра много под познатото си ниво и нямаше почти никакъв принос за победата. „Челси“ изненадващо не успя да победи като домакин „Блекбърн“. Двата отбора не си вкараха гол на „Стамфорд Бридж“ в Лондон и си поделиха по точка. „Сините“ на Жозе Моуриньо имаха далеч по-добри положения, но в отсъствието на Лампард и Дрогба нямаше кой да прати топката в мрежата на представилия се страхотно в мача вратар на гостите Брад Фридъл. Андрий Шевченко бе титуляр в нападението на лондончани, но не реализира открилите се пред него положения. Най-чистото от тях дойде в 83-тата минута, когато той от няколко метра не вкара с глава и Фридъл спаси. При отбиването топката отново попадна в близост до украинеца и той се опита да я прати в мрежата, но вместо това изрита силно в главата Кристофър Самба от „Блекбърн“, който напусна терена на носилка и с шина на врата. В средата на втората част страничният съдия направи фрапантна грешка, като отмени гол на „Челси“ заради несъществуваща засада. Тимът на „Уест Хям“ прави всичко възможно да забрави миналия сезон, когато можеше да изпадне до последния кръг с класическа победа. „Чуковете“ запазиха мястото си в елита и през тази година имат вече 3 победи и са на 4-то място в първенството. Победата над тима на „Мидълзбро“ като домакин дойде през второто полувреме, като головете отбелязаха Лий Бойър в 46-ата минута, Йънг си отбеляза автогол в 55-ата, а Дийн Аштън довърши Боро с гол в 62-рата. През първото полувреме “чуковете” също доминираха, но не успяха да вкарат положенията си. В началото на втората част Бойър получи пас от Карлтън Коул и с удар от воле откри резултата. Отново Коул бе в основата на второто попадение. Той центрира ниско по земята, а Люк Йънг си вкара топката в мрежата за 2:0. Третото попадение бе дело на Дийн Аштън. Той се възползва от подаване на Матю Етерингтън. Победата прати Уест Хям на трета позиция във временното класиране с 10 точки. „Мидълзбро“ е на 12-та позиция със 7 точки. Късно снощи един срещу друг трябваше да се изправят Мартин Петров с „Манчестър Сити“ и Стилиян Петров с „Астън Вила“. Днес е последният мач от този шести кръг във Висшата лига на Англия, в който „Дарби Каунти“ приема „Нюкасъл“.