Грандовете от Серия „А” се отцепват в Суперлига

Според медиите на Апенините представители на най-големите и популярни отбори в Италия – „Интер”, „Ювентус”, „Милан”, „Рома” и „Наполи”, са провели тайна среща, на която е било взето решение тези клубове да създадат нова Суперлига като алтернатива на Серия „А”.
Според медиите на Апенините представители на най-големите и популярни отбори в Италия – „Интер”, „Ювентус”, „Милан”, „Рома” и „Наполи”, са провели тайна среща, на която е било взето решение тези клубове да създадат нова Суперлига като алтернатива на Серия „А”. Грандовете са се обединили в четвъртък, след като на заседанието на „Лига Калчо” (съюз на отборите от Серия "А" и Серия "Б) за представител на клубовете пред лигата е бил избран Томазо Джирарди от „Парма”, а не кандидатът на „Ювентус” Джовани Коболи Джили. Това решение е оставило големите отбори без човек в профсъюза, а на излизане от сбирката вицепрезидентът на „Милан” Адриано Галиани е обявил: "Няма да стоим със скръстени ръце, очаквайте ответна реакция." Веднага след това се появиха слуховете за създаването на новата Суперлига, която да разцепи „Лига Калчо”. "Тези пет клуба са подкрепяни от 84% от феновете на спорта в Италия и не може да имат същата тежест като останалите по-малки клубове", добави Галиани. Според други информации обаче действията на грандовете са само сплашваща тактика към шефовете на лигата, за да си възвърнат те позициите в съюза, което преди всичко е свързано с телевизионните права на отделните клубове, които от следващия сезон ще се договорят в пакет. В момента всеки клуб сам се договаря с тв компаниите, което води до неравнопоставеност и различия в приходите на отделните отбори. Разликата се отразява най-силно върху тимовете от Серия "Б", които не успяха да продадат правата на шампионата и заплашват със стачка и дори прекъсване на първенството, ако не се стигне до споразумение. Междувременно отборът на „Милан” завърши 1:1 като гост на „Сиена” в среща от 3-тия кръг на италианското първенство. В герой за "росонерите" се превърна защитникът Алесандро Неста, който изравни в последната минута и спаси тима си от срамна загуба. Той вкара след добавка, добутвайки отбитата от вратаря топка след фаул на Кларънс Зеедорф. Четири минути преди изравнителното попадение отново холандският халф имаше възможност да вкара, но топката срещна горната греда. Масимо Макароне откри резултата за „Сиена” в 25-ата минута, използвайки грешка на вратаря Дида. Друг от фаворитите – „Лацио”, също се издъни на „Олимпико”, завършвайки наравно за трети пореден път от началото на първенството, като сега участникът в Шампионската лига направи домакинско нулево равенство с Емполи. За гостите пък това беше първа точка за този шампионат. Във вторник „римските орли” гостуват на „Олимпиакос”, а срещу „Емполи” дебют направи новият вратар Фернандо Муслера.