Стоичков каза сбогом на Купата

Нов тежък удар бе нанесен върху самочувствието на втородивизонния испански тим „Селта“, воден от Христо Стоичков, след загубата с 1:2 от Малага за Купата на Испания. Футболистите от Виго откриха резултата в 4-ата минута, когато след удар на Вера кълбото попадна в мрежата на домакините. До края на първата част гостите имаха макар и минимална преднина.
Нов тежък удар бе нанесен върху самочувствието на втородивизонния испански тим „Селта“, воден от Христо Стоичков, след загубата с 1:2 от Малага за Купата на Испания. Футболистите от Виго откриха резултата в 4-ата минута, когато след удар на Вера кълбото попадна в мрежата на домакините. До края на първата част гостите имаха макар и минимална преднина. През втората част домакините активизираха своите действия и изравниха резултата в 60-ата минута чрез Гаетан. Така се стигна до 81-вата минута, когато домакините обърнаха резултата с ново попадение от дузпа, дело на Апоньо. Двамата българи в състава на Христо Стоичков - Владимир Манчев и Занев, не бяха в състава, като Занев е с националния отбор на България. До края на двубоя нов гол не падна и „Селта“ се сбогува с надпреварата, а облаците над главата на Стоичков стават все по-гъсти. Според испанските медии насъбралата се отрицателна серия от мачове след загуба и равен във втория ешелон на Испания, може да се трансформира в уволнение на бившия национален селекционер при нов неуспех в следващата домакинска среща с „Ейбар“. За да подсили своите редици, клубът се сдоби с кипърския нападател Янакис Окас и холандеца Куинси Овусу Абейе. Интересно е, че 30-годишният кипърец, който е и капитан на националния отбор на страната си, беше предложен от мениджър и на българския шампион „Левски“ миналата седмица.