ВСУ свалиха руски изтребител Су-25 на направление Торецк

ВСУ свалиха руски изтребител Су-25 на направление Торецк
  • Публикация:  classa***
  • Дата:  
    09.02.2025
  • Сподели:

В събота, 8 февруари, украинските военни от 28-а бригада съобщават за свалянето на руски Су-25 на направление Торецк. Те съобщават за свалянето на самолета на страницата си в Telegram.

"Бойците от 28-а бригада унищожиха един вражески Су-25! Благодарение на нашите войници от силите за ПВО на Торецкото направление има един руски боен самолет по-малко“, се посочва в изявлението.

По данни на Генералния щаб на Въоръжените сили на Украйна украинските войници вече са унищожили 369 самолета на руската армия от началото на войната. Украинските въоръжени сили са свалили и 331 руски хеликоптера.

През последните месеци в град Торецк, Донецка област, се водят тежки боеве. На 7 февруари руското министерство на отбраната съобщи, че градът е под негов контрол, но ВСУ опровергаха тази информация.

Назар Волошин, говорител на оперативно-стратегическа група войски "Хортица", заяви пред РБК-Украйна на 7 февруари, че боевете се водят в централната част на града. По думите му руските сили превъзхождат по численост украинските войски и продължават така наречените "месни нападения“.

Аналитичният проект DeepState също отбеляза, че боевете в Торецк продължават, предава "Фокус".

На сутрешния си брифинг Генералният щаб на Въоръжените сили на Украйна съобщи, че през изминалото денонощие руските войски са извършили десет атаки на направление Торецк.

Станете почитател на Класа