Тъжно погребално шествие изпрати днес скандалният сръбски бизнесмен Желко Рутович в последния му път. От траурната зала до гроба, където ще бъде положен, семейството му вървеше със сълзи в очите и дълбока скръб в сърцата.
Синът му носеше кръста, а дъщеря му Александра – портрета на баща си.
Разплакана и съкрушена, вдовицата Миряна следваше катафалката, в която се намираше ковчегът, пише telegraf.rs.
По време на шествието звучеше емблематичната "Марш на Дрина", изпълнена от тромпети, а множество близки, приятели и познати съпровождаха траурната колона в мълчаливо състрадание.
Присъствие от музикалните среди
Сред присъстващите бяха и представители на музикалната сцена, с които покойният Рутович поддържаше близки отношения приживе.
Съболезнования на семейството изказа и Велко Ражнатович, син на певицата Цеца Ражнатович и покойния Желко Ражнатович - Аркан. Той пристигна на Новото гробище в Белград със съпругата си Богдана, като поднесе голям венец в знак на уважение.
Последни дни
Желько Рутович почина на 31 март след тежко заболяване, в болница в Италия. Новината за смъртта му предизвика реакции и съболезнования в широк кръг от обществени и артистични среди.
Рутович беше един от последните живи участници в култовия документален филм „Ще се видим в некролога“. Лентата разглежда подземния свят на Белград в началото на 90-те години.
Рутович беше осъден за прострелването на бизнесмена Предраг Ранкович – Пецони.
И до днес остава неясно каква точно е била причината, поради която Рутович в март 2017 г. в белградския хотел „Праг“ е извадил оръжие и е стрелял по Ранкович.