Челси и Манчестър Сити си спретнаха шоу със 7 гола в САЩ

Манчестър Сити победи Челси с 4:3 в контролна среща, играна в САЩ. "Гражданите'' стигнаха до успех с 4:3, въпреки че изоставаха с 0:3 до началото на втората част. И двата отбора зарадваха феновете на стадиона в Сейнт Луис с атрактивен футбол. Всички 48 263 билета пък бяха продадени за едва 27 минути.

манчестър сити, челси
И двата отбора показаха приятен футбол. (Photo: Getty Images/Guliver Photos)

Преди началото на мача играчите от двата състава излязоха със специален плакат в подкрепа на пострадалите от торнадото в Оклахома. Всяка една от звездите пък бе с черна лента на ръката си в памет на жертвите на природното бедствие.

Срещата започна много добре за носителя на Лига Европа. Първото по-сериозно положение се откри пред Хуан Мата, който изпрати топката над гредата след пас на Йоси Бенаюн. Пет минути по-късно Петер Чех се намеси решително при удар на Серхио Агуеро отляво.

Торес и Тевес се поздравяват (Photo: Getty Images/Guliver Photos)

В 15-ата минута все пак се стигна до гол, когато Бенаюн подаде към Мата, испанецът с едно докосване прати топката към Демба Ба, който изпревари Джо Харт и даде аванс на Челси. Последва нова добра намеса на Чех отново след атака, завършена от Агуеро.

В 44-ата минута Челси стигна до нов гол. Младият бранител на Сити Карим Рекик повали в наказателното поле Хуан Мата и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Аспиликуета и не сгреши.

На почивката мениджърът на ''сините'' Рафаел Бенитес направи пет промени в състава си и това оживи играта на тима му. Именно една от резервите - Оскар направи резултата класически в 53-ата минута.

След това обаче Манчестър Сити се активизира и взе нещата в свои ръце. 10 минути по-късно Хави Гарсия намали, а в следващата атака комбинация между Джеймс Милнър и Един Джеко завърши с гол на босненския нападател.

Джеко, който е спряган за ново попълнение на Наполи, вкара още едно попадение в 85-ата минута. Крайното 4:3 оформи Ричардс в 90-ата минута след великолепно изпълнено воле.

Ето и съставите на двата отбора:

ЧЕЛСИ: Чех (61-ата Блекмен), Аспиликуета (45-ата Ферейра), Иванович (45-ата Луис), Кейхил (45-ата Рамирес), Кристенсен, Микел, Мата (45-ата Оскар), Бенаюн, Лофтъс-Чийк (80-ата Аке), Коул, Ба (45-ата Торес)

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт (45-ата Райт), Сабалета (62-ата Майкон), Компани (45-ата Ричардс), Рекик (80-ата Боята), Клиши, Гарсия, Яя Туре (45-ата Хюс), Руснак (62-ата Милнър), Тевес, Силва (45-ата Насри), Агуеро (45-ата Джеко).