От БСП и ДПС ще направят всичко възможно да се приеме Изборният кодекс. Това каза на пресконференция в парламента председателят на ПГ на ГЕРБ Красимир Велчев по повод скандала с промените в изборното законодателство
„Поведението им в правна комисия беше коренно различно. Всичко това, което се случваше и говореше от опозицията в пленарна зала, бяха лъжи”, заяви председателят на правната комисия Искра Фидосова. „Няма да допуснем текстове, с които да се създаде възможност за контролиран вот. В условията на диалог подадохме няколко пъти ръка към тях.
Бях изключително търпелива в правна комисия”, заяви тя.
„Не се чувстваме в изолация. Този процес трябва да продължи в диалог и усилия да се постигне съгласие. Очаквам разум от колегите от опозицията. Да спрат с високомерното си поведение към нас и в конструктивен диалог, с ясни аргументи да седнем на една маса, ако трябва още веднъж, и да се държим достойно като политици. Не може преди две седмици в правна комисия да подкрепят огромна част от предложенията, а в пленарна зала от първия текст да започнат спорове. Няма лошо да има дебат, но не и с лъжи в пленарна зала”, коментира Фидосова.
От ГЕРБ поискаха ДПС и БСП да им се извинят от парламентарната трибуна за обидите, че щели да фалшифицират и манипулират предстоящите парламентарни избори.
Фидосова заяви, че е направила справка, според която на 12 декември в пленарна зала от опозицията са използвали 99 пъти думата „фалшификации” и 60 пъти думата „манипулации”. „Да дойдат и да ми се извинят, защото към тях не сме използвали такива обиди”, посочи Искра Фидосова.
„Глупостта и незнанието са простими, но умисълът за въвеждане в заблуда на българските граждани е недопустим”, коментира Фидосова. На въпрос защо от ГЕРБ са се отказали от преференциалния вот за парламентарните избори Искра Фидосова обясни: „Когато приехме ИК преди две години смятахме, че две години са достатъчно време да се направят въпросните модулни кутии, да се тестват и няколко месеца преди парламентарните избори да не се прави друго, освен да се работи по правилата и издаване на решения на ЦИК по самата процедура на изборната кампания.
„Ако не приемем поправки в ИК, ще остане преференциалния вот и от януари трябва да има готовност за изработване на модел на кутии и да се пуснат обществени поръчки”, каза тя. Референдумът ще се провежда по действащия Изборен кодекс.
Copyright © CROSS Agency Ltd.
Най-четени статии:
-
Президентът на Русия, върховен главнокомандващ на въоръжените сили на Руската…
-
Въоръжени брадати мъже, подобни на хуситите, повалят на колене Железния…
-
През 2025 г. Парадът на победата на Червения площад в…
-
В парада ще участват около 10 000 военнослужещи, включително войници…
-
СССР изигра решаваща роля в победата над нацизма. Това каза…
-
Вицепрезидентът Дж. Д. Ванс каза, че позицията на САЩ е,…
-
Френският генерал Дьо Гол още през 1959 г. е подозирал,…
-
Точно 150 години след първия си кардинал САЩ вече имат…
-
Властите на ФРГ не са забравили Великата победа на съветския…
-
Пред очите ни се разгърна ситуация, която е напълно немислима…
от нета
-
Индустрията на спортните залози в България и по света се…
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Днес Ви…
-
Сайтът FetishFinder анализира данните от Google Keyword Planner, за да…
-
Уникално вземане на булка в Пазарджик. За да грабне момата,…
-
Смоуки Робинсън – емблематичен певец, автор на песни и една…
-
Близки и приятели на 16-годишния Виктор от Нова Загора отправиха…
-
Лъв Четиринадесети изнесе първата си реч от балкона на базиликата…
-
"Нито един мъж не ми е привлякъл вниманието. Затова съм…
-
Нов скандал в попфолка се заформя между Алисия и Галин. Изпълнителката сподели, че…
-
Популярната американска моделка Брукс Нейдър бе уловена от папараци в разголена визия.…