Реал смаза Атлетик във вълшебна вечер на Бензема

Реал (Мадрид) зарадва феновете си с победа с 5:1 като домакин на Атлетик (Билбао) в мач от 12-ия кръг на Примера дивисион. "Белите" имаха смазващо превъзходство през по-голямата част от мача. С два гола и асистенция се отличи френският нападател Карим Бензема.

Именно той откри резултата в 12-ата минута след чудесен 40-метров пас на Лука Модрич. В 30-ата минута Серхио Рамос засече с глава центриране на Йозил за 2:0. Малко след това Бензема вкара и второто си попадение в двубоя, което бе особено красиво. Преди почивката Атлетик върна един гол чрез Ибаи, но за повече нямаше сили.

И през втората част Реал диктуваше събитията на "Сантияго Бернабеу". В 56-ата минута Йозил вкара четвърти гол във вратата на тима от Билбао, а в 72-ата заменилият го Сами Кедира оформи крайното 5:1.

В класирането Реал е трети с 26 точки, а Атлетик заема 12-ата позиция с 14 точки. Лидер е Барселона с 34 точки.

• 73
    Последна смяна за Реал - голмайсторът Бензема получава аплодисменти и отстъпва мястото си на Алваро Мората
  • 73
    Реферът официално предупреждава и Гурпеги от тима на гостите
  • 72
    Гол за Реал и резултатът вече е 5:1! Точен е влезлият като резерва Кедира след чудесен пробив на Арбелоа
  • 56
    Гол и 4:1 за Реал! Името си сред голмайсторите записа и Йозил. Роналдо направи страхотен пас към Бензема. Той пък намери Йозил, който не сгреши