Билетите за концерта на Софийската филхармония с гост-диригент Йордан Камджалов, който ще се състои на 8 декември в залата на Министерството на външните работи, вече са изчерпани. За желаещите да чуят програмата Софийската филхармония предлага билети на преференциална цена от 5 лева за генералната репетиция, която ще бъде на 8 декември от 10.00 часа сутринта. Билети ще се продават на касата на Софийската филхармония на ул. „Г. Бенковски” 1 (служебен вход на зала „България”), както и на пропуска на МВнР от 9.30 до 10.00 ч. в деня на концерта.
Йордан Камджалов е новото музикално чудо на България. В германския град Хайделберг е избран за генерален музикален директор и главен диригент на Оперния театър, Филхармоничния оркестър и двата фестивала Heidelberg Schloss Festival и Winter Barock Festival Schwetzingen. Критиците считат, че той е надхвърлил известните прилики с младия Челибидаке. Дирижирал е Konzerthausorchester – Берлин, Tonhalle Orchestra - Цюрих, Фестивалния академичен оркестър в Люцерн, Beethoven Orchester – Бон, Orquestra Nacional do Porto, артистичен директор е на International Ensemble Innorelatio – Берлин. Сред най-ярките му изяви са дебютът му с Лондонския филхармоничен оркестър в Royal Festival Hall, концертът с Deutsches Symphonie-Orchester Berlin в залата на Берлинската филхармония, предаван на живо по Deutschlandradio Kultur, ангажиментите му с Английския камерен оркестър, оперния театър в Балтимор. Предстоят му изяви в Националната опера и балет в София, Националния театър в Лисабон и Columbia Theаtre – САЩ. През март 2012 г. ще дирижира „Хофманови разкази” в Komische Oper – Берлин, а през юни му предстои международно концертно турне с прочутата ни певица Веселина Кацарова.
Йордан Камджалов е завършил Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров” и Музикалната академия „Ханс Айслер” в Берлин. Важен аспект от активността на младия диригент са неговите социални инициативи. През 2010 г. той основава фондация „Йордан Камджалов” за подпомагане на талантливи млади изпълнители от България.
Пламена Гиргинова е родена в София. През 2011 г. завършва с магистърска степен Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров” в класа на проф. Мила Дюлгерова. Повече от десет години е била солистка на Детския хор на Българското национално радио с диригент акад. Христо Недялков и е участвала в концертните турнета на състава в Япония, Китай, Италия, Чехия и Швейцария.
Участвала е в майсторски класове за интерпретация на френска музика при пианиста Оливие Дориа, професор–асистент във вокалния факултет на Националната консерватория в Париж. Има редица сценични участия - в „Сестра Анджелика” на Пучини на сцената на Държавната опера-Стара Загора и в същата постановка на сцената на Националната опера в София.
Най-четени статии:
-
Докато украинците ликуват, че „войната е стигнала до Москва“, отряд…
-
Предвид изявленията на Запада и Киев, че няма да има…
-
Европейските страни и Украйна създават „мирен план“ от 12 точки.…
-
Ново сериозно напрежение възникна между Полша и Русия. Този път…
-
Сериозността на Тръмп като партньор в разрешаването на украинската криза…
-
Около 15 октомври в медиите започнаха да се появяват съобщения…
-
Руски изтребители са изпълнили полет над Калининградска област, но не…
-
Среща на „Коалицията на желаещите“ ще се проведе днес в…
-
Среща на „Коалицията на желаещите“ ще се проведе днес в…
-
Броят на чуждестранните наемници в украинските въоръжени сили е намалял.…
от нета
-
Примата на българската естрада Лили Иванова отново изненада почитателите си.…
-
Прочут наш лекар е арестуван за насилствено държане в апартамент…
-
Дневен хороскоп ТЕЛЕЦ (21 април - 21 май) ♉Ще…
-
Въпреки широко разпространеното схващане, че аналният секс напълно изключва риска…
-
Американският модел и актриса Емили Ратайковски позира чисто гола и…
-
В живота на Светлана Гущерова вече се е появил нов…
-
Принц Андрю, който наскоро окончателно се отказа от всички свои…
-
Виктория Бекъм направи нов коментар по повод продължаващите спекулации относно…
-
Фолк певицата Биляниш постави скандален завършек на тазгодишния сезон на…
-
Шон „Диди“ Комбс е преживял опит за нападение с нож,…
