Собствениците на обменни бюра по Черноморието за поредна година изненадват наивните клиенти по курортите ни с подвеждаща информация или примамливи рекламни трикове. Целта е ясна: да припечелят някой друг лев от валутната разлика, защото за тях летният сезон е на принципа „ден година храни“. И всяка година сценарият се повтаря. С малко повече въображение и вариации и все на ръба на закона. Въпросът е защо?
Може би защото контролът на компетентните органи обикновено е съсредоточен само в няколко проверки в началото, средата или края на лятото. И в момента, в който проверяващите се обърнат, „чейнчаджиите“ си вадят наново подвеждащите табла. Така без всекидневни проверки и строг надзор всяко лято се стига до едни и същи далавери. А наказани все няма. На НАП им остава единствено да съветват гражданите да четат внимателно таблата и най-вече написаното с най-дребен шрифт. А могат да направят друго – да вземат по-крути и категорични мерки. В крайна сметка ролята на държавата не свършва само с единичните проверки с неясни резултати, а и със защита правата на потребителя и най-вече с предотвратяването на порочните практики.
Друг е въпросът, че ужилените чужденци едва ли ще се върнат отново на почивка у нас, а от това страда имиджът на българския туризъм като цяло. Защото с дребни измами за жълти стотинки не се гради качествена туристическа услуга.
Най-четени статии:
-
САЩ са представили на съюзниците си подробностите от мирния си…
-
Молдовският епископ Маркел беше възпрепятстван да отпътува за Йерусалим, за…
-
Сръбският кинорежисьор и музикант Емир Кустурица нарече спирането на пътуването на…
-
Украинските въоръжени сили са започнали да формират военни части с…
-
Великобритания трябва да засили военното си присъствие във високите географски…
-
Годишнината от присъединяването на Крим, Таман и Кубан към Русия…
-
Британският външен министър Дейвид Лами заяви след преговорите в Париж, посветени…
-
Незаконното изхвърляне на боклук е достигнало мащабите на бедствие …
-
Руският хор "Пятницки" има много сериозен съперник: вчера западните медии…
-
Европейският съюз се разпада, включително и икономически Светът…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Откраднаха 11000 лв. от жилище в Стара Загора, съобщиха от полицията. …
-
Светлана Василева отново прикова вниманието – този път не с горещи…
-
В свят, където звездните връзки често се разпадат много бързо,…
-
Носенето на външни обувки вътре може да внесе смъртоносни бактерии…
-
Австралийската дизайнерка Кейти Пери заведе дело срещу американската музикална изпълнителка…
-
Емоционален и съдбовен рожден ден беляза живота на Рут Колева…
-
Изненадващ обрат в личния живот на популярния актьор и бивш…
-
Тодор Славков застана зад своя дългогодишен приятел Евгени Минчев по…
-
Рапърът Уиз Калифа се завръща с нов албум, който е…