Гаражни марионетки: Всеки илюзионист като Кики може да бъде назначен за премиер от тези, на които е необходим, и обществото няма механизми за защита

Гаражни марионетки: Всеки илюзионист като Кики може да бъде назначен за премиер от тези, на които е необходим, и обществото няма механизми за защита
  • Публикация:  classa***
  • Дата:  
    20.09.2025
  • Сподели:

Гледах БНТ. Валерия Велева каза на Бабикян: „Вие просто сте люпилня на нищото!“. Много добър израз! Коментираха протестите, които трябваше да доведат до промяна, но доведоха до пълен колапс на политическата ни система, а което е още по-лошо - и на икономическата ни система. Управлението на държавата е занимание, което изисква подготовка в административни дейности, преди да заемеш някакъв пост.

 

 

Така започва публикацията на Калина Андролова във Фейсбук.

 

Ето какво добави още тя:

Голямата глупост на американските демократи да си сложат ГАРАЖНИ МАРИОНЕТКИ, взети от въздуха, като Кики и Асен, както да подредят и листи, съставени от подобни, катастрофираха и държавата, и американските планове. Иначе за КОРУПЦИЯТА С ГАЗА, случиха си я, завъртяха посредниците, осъществиха намерението на посланичката Херо Мустафа да разтури държавния доставчик, а че даде по-голяма печалба на „Газпром“ и че лиши България от възможност за диверсификация, това е втора линия на анализ.

Първата линия е благото на корупцията. И то КОРУПЦИЯ в особено големи размери, регионални, с геополитически ракурс. Рефлексията на американците срещу държавата по принцип не отива по-дълбоко от негативен план. Това е страшно елементарно и доведе до задънена улица дори Европа. Оправданието за ПОЛИТИКАТА НА ОМРАЗА СРЕЩУ ДЪРЖАВАТА, националната държава и държавните икономически структури винаги е минавало през наратива за комунистическата държава, която не може да бъде приемлива форма за организация на обществото.

Дотук добре. Пазарна свобода, човешки свободи и пр. Но някакви елементи на обществена организация са задължителни и необходими, за да може гражданите да не се избиват помежду си, социалният дарвинизъм да бъде сложен под надзор и АНАРХИЯТА ДА НЕ РАЗЛАГА ОБЩЕСТВОТО в дълбочина, която го прави неспособно за бъдеще. А именно това се случи с България, въоръжена със свръхлиберализацията, която внезапно замени диктатурата, в която пребивавахме.

Легендите за ВЪЗХОД ПРЕЗ СМАЗАНА И СЛАБА ДЪРЖАВА се изпариха, доказвайки грубо своята несъстоятелност, и стигнахме до дъното, от което изскочиха илюзионистите Кики и Асен. Херо много държеше да сложи човека на МЕТ за шеф на „Булгаргаз“ и уреди това през протежетата си Кики и Асен. Жената се беше договорила и натискаше до дупка. Какво постигна?! Ползи за „Газпром“, пълен разгром за България. Дори институциите на гражданското общество не могат да бъдат създадени без участието на държавата. Защото се оказва, че ако не са на нашата държава, то тогава са ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА ЗАДАЧИ НА ЧУЖДА ДЪРЖАВА.

Независимостта на гражданското общество не означава, че то няма връзка с държавата. И че основната задача на гражданското общество е да преборва държавността, да я разрушава и да е някаква вечна деструктивна съпротива. Напротив, независимостта на гражданското общество изглежда именно като едно ДВУСТРАННО реформаторско усилие.

Самоорганизацията на обществото минава през националната държава. Тя не е антилиберална. Омръзна ми да ми представят ГЛУПОСТТА на СЛУЧАЙНО ПОПАДНАЛИТЕ ХОРА в политиката като кликата на Кикитата... за някакъв могъщ либерализъм, добра демократичност и възходяща форма на движение на обществото. Не! Случайно попадналите хора, неподготвени за управление, са анархия и симптоми на хронично отслабване на държавността.

Либералите, които дойдоха след комунизма, разполагаха само с един идеологически проект. Те нямаха представа какво да правят с държавното управление и икономиката освен мантрата, че трябва да се борят за ПО-МАЛКО ДЪРЖАВА, респективно пазарът сам по себе си да си създаде алчните бизнес чудовища в диворастяща среда. Така се стигна до това, че държавната власт е толкова лишена от механизми за самозащита, че ВСЕКИ КЛОУН и ВСЯКА ДЪРЖАНКА могат да се изкачат светкавично до самия връх, понеже това било демократичен напън!

Не, това е анархия, удобна за алчните бизнес чудовища, които си произвеждат политически проекти в бездържавна среда, алчните чудовища са държавата, всеки илюзионист като Кики може да бъде назначен за премиер от тези, на които е необходим, и обществото няма механизми за защита. То е в разпад от липсата на правила. ВОЙНАТА СРЕЩУ РЕСУРСИТЕ НА ДЪРЖАВНОСТТА доведе до НАДМОЩИЕ НА ИЗВЪНДЪРЖАВНИТЕ СУБЕКТИ в държавното управление. Тоест олигархична структура, която произвежда слабо управление за собствени цели.”

 
 

Станете почитател на Класа