ЦСКА записа първа победа на родна земя над „Пирин“

Лидерът във временното класиране на А група ЦСКА сгази „Пирин“ с 3:0 в Благоевград в първата си контрола на родна земя от началото на годината, съобщи агенция Sportal.
Лидерът във временното класиране на А група ЦСКА сгази „Пирин“ с 3:0 в Благоевград в първата си контрола на родна земя от началото на годината, съобщи агенция Sportal. Въпреки многото смени, направени от Стойчо Младенов, армейците бяха по-добрият тим през всичките 90 минути и заслужено спечелиха с класически резултат. Попаденията вкараха Петре и Тунчев през първата част и резервата Зе Руи в края на второто полувреме. Проверката, играна пред около 1700 зрители, започна с натиск на "червените", които взеха териториално надмощие с началния съдийски сигнал. Първата опасност пред вратата на Чавдаров бе още в 8-ата минута, когато след няколко рикошета топката се озова у Гъргоров, който я прати в гредата. В 18-ата минута обаче нищо не успя да спаси домакините, които получиха гол след образцова контраатака. Янчев пусна пас към Удоджи, който намери непокрития Петре, и румънецът откри резултата на празна врата. В 37-ата минута „червените“ удвоиха след центриране на Петре и удар с глава на капитана Тунчев. През втората част треньорите на „Пирин“ и ЦСКА извършиха множество смени, което се отрази на играта на „армейците“ и домакините започнаха по-често да атакуват вратата на резервите Пиргов и Беконо, играли след почивката. Въпреки активизирането си благоевградчани допуснаха още едно попадение в 80-ата минута. То бе дело на резервата Зе Руи, който с удар от 15 метра разстреля Иваников.