Загуби на пловдивското и софийското „Локо“

Вчерашниятден не беше сполучлив за „Локомотив“ (Сф) и „Локомотив“ (Пд), които претърпяха тежки загуби. Столичани бяха буквално разбити с 0:4 от словашкия „Артмедия“, а техните съименници от Града под тепетата загубиха повече от неочаквано от „Свиленград“ с 0:2.
Вчерашниятден не беше сполучлив за „Локомотив“ (Сф) и „Локомотив“ (Пд), които претърпяха тежки загуби. Столичани бяха буквално разбити с 0:4 от словашкия „Артмедия“, а техните съименници от Града под тепетата загубиха повече от неочаквано от „Свиленград“ с 0:2. За тима на „Артмедия“ в контролата в Кипър резултата откри в 8-ата минута Збигнев Поспех. След гола локомотивци се активизираха и пренесоха събитията в половината на „Артмедия“, но реално не стигнаха до чисто голово положение. Началото на второто полувреме беше равностойно, но след това отново отборът на „Артмедия“ взе инициативата в свои ръце. Томаш Оравец удвои резултата в 64-ата минута, а в 73-ата Юрай Халенар направи 3:0. Той получи топката след пас на Салата, преодоля Георги Марков и с удар по земята вкара в мрежата на Голубович. Крайното 4:0 направи отново Томаш Оравец само две минути по-късно. Проверката пропусна контузеният Марчо Дафчев. Контролата в Агия Напа бе прекратена от съдията в 87-ата минута, тъй като имаше опасност от сбиване между Владимир Джилас и футболиста на словаците Геде. Бившият международен рефер Атанас Узунов изведе „Локомотив“(Пд) и „Свиленград“ в първата контрола на „черно-белите“ на българска земя. Наложи се Узунов да свири началото на мача, тъй като реферите от Хасково закъсняха. Навярно амплитудата от над 20 градуса температурна разлика във времето между Анталия и България повлия на „смърфовете“, които загубиха с 0:2. Головете за тима на „Свиленград“ отбелязаха Ирфан Юсеинов и Иван Георгиев. „Контролата беше абсолютно безсмислена и аз също имам вина за нейното провеждане”, заяви след мача старши треньорът на „Локомотив“ (Пд) Ясен Петров.