И канцлерът Меркел не помогна на „Енерги“ да избегне загубата от „Борусия“

„Енерги“ отстъпи в мач от 20-ия кръг от Бундеслигата на „Борусия“ (Дортмунд) с 0:2. Младен Петрич отбеляза и двата гола за „жълто-черните“ в 8-ата и 80-ата минута. Станислав Ангелов игра цял мач, като два негови изстрела преминаха над гредата.
„Енерги“ отстъпи в мач от 20-ия кръг от Бундеслигата на „Борусия“ (Дортмунд) с 0:2. Младен Петрич отбеляза и двата гола за „жълто-черните“ в 8-ата и 80-ата минута. Станислав Ангелов игра цял мач, като два негови изстрела преминаха над гредата. На тима от Котбус не помогна и фактът, че германският канцлер Ангела Меркел бе на стадиона. Малко преди началото на двубоя Меркел стана почетен член на клуба и получи фланелка с номер 10. Отборът на „Вердер“ (Бремен) победи тима на „Нюрнберг“ с 2:0 . Изходът на двубоя бе предрешен в 20-ата минута, когато за втори жълт картон от терена бе отстранен полузащитникът на гостите Иван Саенко. Десет минути по-късно домакините поведоха в резултата след попадение на Маркус Розенберг. В 81-вата минута „Вердер“ сложи точка с втори гол, дело на бившия хърватски национал Иван Класнич. „Карлсруе“ и „Байер“ (Леверкузен) завършиха наравно 2:2 в дербито на кръга. „Аспирините“ изпуснаха победата след аванс от два гола. В драматичен мач „Дуисбург“ падна от шампиона „Щутгарт“ с 2:3, като националът Томас Хитцелшпергер отбеляза победния гол в третата минута на даденото от рефера добавено време. Благой Георгиев игра цял мач, като носи определена вина за втория гол на гостите, „Ханза“ и „Херта“ постигнаха минимални победи с по 1:0 в самия края на срещите си. Отборът от Рощок надделя над „Айнтрахт“ (Франкфурт) с 1:0 с гол на Кристиан Ран в 76-ата минута. Столичани пък се наложиха над „Арминия“ (Билефелд) с попадение на новото си попълнение Рафаел в третата минута на добавеното време.