Беломъжев взе световната титла

Българинът Станимир Беломъжев стана световен шампион в дългата дистанция на Световното първенство по ски ориентиране за младежи и девойки до 20 години, провеждащо се в Допсат. Беломъжев преодоля трасето от около 21 километра за 59:13 минути и се окичи със златния медал, оставяйки зад себе си миналогодишния първенец Оли Маркус Тайвайнен (Финландия), който финишира втори за 59:53 минути, а с бронза се окичи руснака Тарас Касчук, който премина дистанцията за 1:00.58 час.
Българинът Станимир Беломъжев стана световен шампион в дългата дистанция на Световното първенство по ски ориентиране за младежи и девойки до 20 години, провеждащо се в Доспат. Беломъжев преодоля трасето от около 21 километра за 59:13 минути и се окичи със златния медал, оставяйки зад себе си миналогодишния първенец Оли Маркус Тайвайнен (Финландия), който финишира втори за 59:53 минути, а с бронза се окичи руснакът Тарас Касчук, който премина дистанцията за 1:00.58 час. Беломъжев бе европейски шампион в същата дисциплина за юноши до 17 години отпреди два сезона, а на миналото световно първенство остана на крачка от медалите, завършвайки четвърти. В надпреварата в дългата дистанция при девойките най-добре от българките се представи Катя Стоянова, която финишира 32-ра с време 1:19,26 час. Победителка стана Алена Чукарева (Русия) с 1:00,30 час, която изпревари само с четири секунди втората Юдит Вайдер (Австрия). На трето място за 1:01,03 час завърши Екатерина Мунина (Русия).