Кирилова и Лалева взеха балкански титли в Атина

Цветелина Кирилова спечели по безапелационно титлата на 400 метра за жени от Балканиадата по лека атлетика, която се проведе през уикенда в Атина. Възпитаничката на треньора Константин Миланов победи с личен рекорд от 52,61 секунди, оставайки зад себе си бившата световната шампионка в зала Йорнела Тирлеа (Румъния) с време 53,30 секунди и Йозге Гюлер (Турция) с 54,65 секунди.
Цветелина Кирилова спечели по безапелационно титлата на 400 метра за жени от Балканиадата по лека атлетика, която се проведе през уикенда в Атина. Възпитаничката на треньора Константин Миланов победи с личен рекорд от 52,61 секунди, оставайки зад себе си бившата световната шампионка в зала Йорнела Тирлеа (Румъния) с време 53,30 секунди и Йозге Гюлер (Турция) с 54,65 секунди. Габриела Лалева. Националката Габриела Лалева, която е все още девойка, разби конкуренцията в спринта на 60 метра, като финишира първа с личен рекорд от 7,34 секунди. С това постижение тя си осигури и място в отбора за Световното първенство в зала, което ще се проведе от 7 до 9 март във Валенсия. Българският тим извоюва още един сребърен и три бронзови медала. На 60 метра с препятствия Десислава Мутафчиева финишира втора за 8,51 секунди, а пред нея бе само Есен Кизилдаг (Турция) с 8,38 секунди. На 400 метра Красимир Брайков завърши трети за 48,81 секунди, като бе изпреварен от Сердар Тамак (Турция) – 47,73 секунди, и от Борг Тука (Румъния) – 47,98 секунди. В скока на дължина Николай Атанасов също зае третото място със 7,73 метра. Победител тук е Данут Симон (Румъния) със 7,83 метра пред Астериос Нусиос (Гърция) – със 7,78 метра. Йордан Йовчев финишира също трети в спринта на 60 метра с време от 6,83 секунди след Флорин Сучу (Румъния) – 6,79 секунди и Сезай Йозкая (Турция) – 6,82 секунди.