Балъков бие шампиона „Цюрих“

Красимир Балъков и ръководеният от него „Санкт Гален“ победиха актуалния шампион на Швейцария „Цюрих“ с 1:0. Това бе първи успех за Бала, откакто пое затъналия швейцарски тим. Пред 10 000 зрители на стадион „Еспенмоос" победното попадение за домакините отбеляза Агире в 48-ата минута от дузпа.
Красимир Балъков и ръководеният от него „Санкт Гален“ победиха актуалния шампион на Швейцария „Цюрих“ с 1:0. Това бе първи успех за Бала, откакто пое затъналия швейцарски тим. Пред 10 000 зрители на стадион „Еспенмоос" победното попадение за домакините отбеляза Агире в 48-ата минута от дузпа. Той хладнокръвно прати топката в мрежата на „Цюрих“, след като реферът бе отсъдил най-тежкото наказание за нарушение на Барметлер срещу резервата Чиконе. И двата отбора завършиха мача с човек по-малко, след като Рошат от гостите и голмайсторът Агире бяха изгонени. С победата тимът на Балъков вече е на точка от спасителното предпоследно място в класирането. Санкт Гален продължава да е последен с 16 точки от 20 двубоя. Загубата пък отпрати „Цюрих“ на шест точки от лидера „Базел“, който записа класически успех с 3:0 над Ксамакс.