„Севиля“ отново се оказа „костелив орех“ за „Барселона“

„Барселона“ направи поредна грешна стъпка по пътя към титлата, след като не успя да победи „Севиля“ като гост в най-интересния мач от 23-ия кръг в „Примера дивисион“ – 1:1. По този начин тимът от панаирния град се оказа за пореден път „костелив орех“ за каталунците.
„Барселона“ направи поредна грешна стъпка по пътя към титлата, след като не успя да победи „Севиля“ като гост в най-интересния мач от 23-ия кръг в „Примера дивисион“ – 1:1. По този начин тимът от панаирния град се оказа за пореден път „костелив орех“ за каталунците. Мачът на „Рамон Санчес Писхуан“ започна във вихрено темпо, като домакините доминираха на терена. Първото голово положение обаче беше за гостите, но аржентинецът Меси от малък ъгъл стреля право в ръцете на Палоп. Двата тима продължиха да редуват атака след атака, като един от най-дейните футболисти за домакините – Диего Капел, пропусна две изгодни ситуации за откриване на резултата, а Джовани дос Сантос на два пъти не успя да оползотвори отлични подавания на Меси. В 34-ата минута великолепна атака на севилци по десния фланг, започнала от Дани Алвеш, завърши с гол на Диего Капел. До края на каталунците не можаха да се отърсят от шока, а Кануте и Луиш Фабиано и Сейду Кейта можеха да направят резултата 2:0, но мерникът им не бе точен. След почивката наставникът на гостите Франк Рийкард пусна в игра Роналдиньо и Маркес на мястото на Едмилсон и Тюрам и играта на неговите възпитаници се раздвижи. В 75-ата минута Меси направи поредното си добро центриране, топката попадна у Шави, който първоначално не успя да нанесе точен шут, но след като първият му удар бе отразен от Палоп, при добавката халфът бе точен за 1:1. 3 минути след това Сейду Кейта от домакините получи втори жълт картон за нарушение срещу Меси и остави своите съотборници да бранят резултата с всички сили срещу каталунците. Малко преди края на мача отново аржентинецът навърза няколко играчи на „Севиля“, но не успя да намери път към мрежата от малък ъгъл. Старши треньорът на „Барселона“ Франк Рийкард заяви след мача, че в момента „Реал“ (Мадрид) е най-добрият отбор в Испания. „В момента Реал са най-силни. Ние участваме в три турнира и сме длъжни да бъдем еднакво концентрирани. Предстои ни много работа и трябва да наваксаме изоставането си”, коментира Рийкард. В друг мач от кръга „Виляреал“ победи „Мурсия“ с 1:0 като гост. Победното попадение падна в 90-ата минута, а негов автор бе Франко. Представящият се противоречиво „Ла Коруня“ се измъкна от зоната на изпадащите, след като завърши 1:1 у дома с „Хетафе“. Марио Алварес си вкара автогол в 44-ата минута, давайки преднина на домакините, а нигериецът Уче изравни за тима на Михаел Лаудруп в 69-ата минута на двубоя.