Владо Николов блести при успех на „Тренто“

Националът Владимир Николов заслужи приза „най-полезен състезател“ за играта си в мача на „Тренто“ срещу гостуващия „Перуджа“ в двубой от италианската Серия А1.
Националът Владимир Николов заслужи приза „Най-полезен състезател“ за играта си в мача на „Тренто“ срещу гостуващия „Перуджа“ в двубой от италианската Серия А1. Момчетата на българския треньор Радостин Стойчев победиха с 3:1 (24-26, 25-18, 25-16, 25-18) и продължават да преследват лидерите в класирането „М Рома Волей“ и „Бре Банка Ланути“ (Кунео). Тимът на нашите българите заема трето място с 37 точки. Владо записа в актива си 22 точки, а другата звезда на тима - Матей Казийски, реализира 15. Българското участие в двубоя от италианското първенство бе допълнено от Васил Стоянов, който влезе за малко в третия гейм и постигна 1 точка. Публиката в „Пала Тренто“ остана доволна от убедителния успех на любимците си и дълго ги аплодира след края на мача. Според спортния сайт Sportal.bg волейболистите на „Тренто“ са имали проблеми само в началото и след неконцентрирана игра допуснаха да загубят първия гейм с 24:26. В останалите части разликата в класите си каза думата и гостите от „Перуджа“ дори не можаха да стигнат до 20 точки. В други срещи от 17-ия кръг водачът „М Рома Волей“ с лекота надигра „Акуа Парадисо Габека“ (Монтекиари) с 3:0 у дома, а „Бре Банка Ланути“ (Кунео) се наложи с 3:1 при гостуването си на „Призма“ (Таранто).