„Левски“ победи с 1:0 „Чешке Будьовице“

Пред около 20-ина зрители в Паралимни, Кипър „Левски“ спечели контролата срещу „Чешке Будьовице“ с минималното 1:0, като единственото попадение отбеляза бразилецът Карлос. Възпитаниците на Станимир Стоилов започнаха по-активно и още в 6-ата минута представящият се силно в проверките Мариан Огнянов навлезе в наказателното поле на съперника и подаде към Георги Сърмов, но ударът на халфа бе избит в ъглов удар.
Пред около 20-ина зрители в Паралимни, Кипър „Левски“ спечели контролата срещу „Чешке Будьовице“ с минималното 1:0, като единственото попадение отбеляза бразилецът Карлос. Възпитаниците на Станимир Стоилов започнаха по-активно и още в 6-ата минута представящият се силно в проверките Мариан Огнянов навлезе в наказателното поле на съперника и подаде към Георги Сърмов, но ударът на халфа бе избит в ъглов удар. 3 минути по-късно бразилецът Зе Соарес центрира остро отдясно, но защитата на чехите отново изби в корнър. В 10-ата минута Жоазиньо опиат пас, топката попадна в Миро Иванов, но Жеан Карлос фаулира Хорейш в атака. Първото по-сериозно положение за „Чешке“ бе в 13-ата минута, когато Мезлик с далечен удар се опита да изненада младия страж Димитров, но прати топката в аут. След минута „сините“ осъществиха „бразилска“ комбинация – Соарес центрира за Жоазиньо, но удара от воле на „кариоката“ не бе точен. Между 19-ата и 20-ата минута чехите на два пъти можеха да отбележат от пряк свобоедн удар, но пропуснаха. В 29-ата минута Миро Иванов открадна топката от съперника и подаде на Жоазиньо, но топката бе изчистена от краката на бразилеца. В 32-рата минута „Левски“ направи добра атака, но ударът на изведения от Жоазиньо Огнянов бе избит от вратаря на чехите Кжижек в корнър. До края на полувремето Жоазиньо още веднъж изпробва рефлекса на Кжижек, а чехите изпуснаха най-чистото си положение в последната минута на полувремето, след като Страски отправи силен удар, но Димитров с плонж изби. След почивката за „Левски“ в игра влязоха Балтанов, Иса, Киров, Матев, Табаков и Станчев. Чешкият тим натисна в началото, но силен удар отдалеч на Сватек прати топката покрай дясната греда на Цецо Димитров. В 56-ата минута удар на Огнянов премина над гредата. „Левски“ нанесе головия си удар в 62-рата минута, когато след изсипана топка към наказателното поле на чехите Жеан Карлос успя да се пребори с един от централните защитници и вкара покрай Кжижек за 1:0. До края на двубоя Мариян Огнянов отново имаше шанс да се разпише, останал сам срещу вратаря, но Кжижек рисковано се хвърли в краката му и спаси чехите от втори гол.