„Литекс“ победи шампиона на Хърватска

Съставът на „Литекс“ постигна престижна победа, след като в турския курорт Анталия надигра хърватския шампион „Динамо“ (Загреб) с 2:1. Попаденията за тима на Миодраг Йешич бяха дело на французина Нифлор и Златинов, а за „Динамо“ се разписа Вукоевич.
Данаил Кисов Съставът на „Литекс“ постигна престижна победа, след като в турския курорт Анталия надигра хърватския шампион „Динамо“ (Загреб) с 2:1. Попаденията за тима на Миодраг Йешич бяха дело на французина Нифлор и Златинов, а за „Динамо“ се разписа Вукоевич. Футболистите на „Динамо“, водени от хърватската легенда Звонимир Солдо, започнаха по-активно мача и имаха възможност да поведат в първите минути, но вратарят на ловчанлии Тодор Тодоров се отличи с добри намеси. В 19-ата минута ловчанлии пропуснаха да открият резултата, но бразилецът Сандриньо нацели градата зад Кох. Българският тим успя да открие резултата в 35-ата минута, когато Канбон центрира към своя сънародник Нифлор и таранът на ловчанлии от малкото наказателно поле простреля хърватския страж. „Оранжевите“ не успяха да задържат дълго своята преднина, защото в 38-ата минута, след доста спорно положение за засада, Вукоевич изскочи сам срещу Тодоров и изравни резултата. През втората част сръбският наставник на „Литекс“ Миодраг Йешич извърши осем промени в състава, но това не се отрази на добрата игра на двукратните шампиони и те още по-категорично надиграха своя съперник. Първо Бибишков направи невероятен пропуск след центриране на новозакупения бразилец Дубала и удар от два метра. Закономерното дойде в 73-тата минута, когато резервата Петър Златинов с плътен удар с десния крак оформи крайното 2:1 за „Литекс“. Българите можеха да направят успеха си още по-изразителен, но до края на двубоя младата надежда Момчил Цветанов не успя да реализира с атрактивен удар от въздуха, а стражът на „Динамо“ Кох отрази опасен далечен изстрел на Станислав Генчев. Следващият двубой от лагера на „Литекс“ в Анталия е на 7 февруари, когато ловчанлии ще се изправят срещу поредния си класен съперник - руския „Сатурн“. Старши треньорът на „Литекс“ Миодраг Йешич започна със следния състав: Тодор Тодоров, Седрик Канбон, Михаил Венков, Пламен Николов, Том, Сандриньо, Станислав Манолев, Небойша Йеленкович, Ивелин Попов, Вилфред Нилфор Зоран Янкович. През второто полувреме в игра влязоха и Илиян Николов, Юрас, Станислав Генчев, Дубала, Крум Бибишков, Петър Златинов и Джемал Берберович.