„Интер“ отстрани „Ювентус“ след голов трилър

Шампионът на Италия „Интер“ отстрани „Ювентус“ в един истински спектакъл, сътворен от двата отбора на общинския стадион в Торино. Четвъртфиналният мач в турнира за Купата на страната завърши при резултат 3:2 за миланския гранд, който с общ резултат 5:4 се класира на полуфинал.
Шампионът на Италия „Интер“ отстрани „Ювентус“ в един истински спектакъл, сътворен от двата отбора на общинския стадион в Торино. Четвъртфиналният мач в турнира за Купата на страната завърши при резултат 3:2 за миланския гранд, който с общ резултат 5:4 се класира на полуфинал. „Нерадзурите” пристигнаха в Торино с мисъл за победа, тъй като „Ювентус“ имаше предимство заради головете, които отбеляза на чужд терен (2:2) в първия мач на „Джузепе Меаца”. Двубоят започна повече от интересно, като младият Марио Балотели със самостоятелна акция прати топката в мрежата зад Беларди. Домакините реагираха мигновено и в 14-ата минута равенството бе възстановено чрез Алесандро Дел Пиеро, който отбеляза попадението след отлично изпълнен пряк свободен удар. . В 31-ата минута „Ювентус“ излезе напред, след като най-съобразителен при едно разбъркване се оказа Винченцо Якинта, който с глава остави за втори път безпомощен Франческо Толдо. Емоциите за първата част не приключиха, а продължиха и Хулио Круз реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Салихамиджич. Второто започна с натиск на „нерадзурите“. И героят на мача, 17-годишния Балотели, бе в прегръдките на своите съотборници, отбелязвайки фантастичен гол. Попадението попари играчите на домакините, които все по-трудно създаваха положения до края на мача. Върхът на безсилието на „бианконерите“ пролича в 86-ата минута, когато Мауро Каморанези получи червен картон. Така полуфиналните двойки в надпреварата са „Рома“ – „Катания“ и „Лацио“ – „Интер“. Първите срещи са на 16 април. Междувременно в отложен мач от шампионата на Италия отборът на „Милан“ победи „Реджина“ с 1:0 като гост. Алберто Джилардино вкара единствения гол за успеха на световния и европейски клубен шампион в Реджо Калабрия.