„Валенсия“ и „Хетафе“ се класираха на полуфиналите

„Валенсия“ загуби с 2:3 реванша в четвъртфиналния сблъсък за Купата на Краля срещу „Атлетико“ (Мадрид) на стадион „Висенте Калдерон”, но с общ резултат 3:3 и два гола на чужд терен успя да елиминира своя съперник.
„Валенсия“ загуби с 2:3 реванша в четвъртфиналния сблъсък за Купата на Краля срещу „Атлетико“ (Мадрид) на стадион „Висенте Калдерон”, но с общ резултат 3:3 и два гола на чужд терен успя да елиминира своя съперник. След този успех треньорът на „Валенсия“ Роналд Куман успя да вземе глътка въздух. На стадиона присъстваше и легендата Диего Марадона. Първият мач на „Местая” бе завършил с чиста победа за „Валенсия“ с 1:0. Домакините от мадрид поведоха още в 9-ата минута след автогол на Мигел. В 18-ата минута всичко изглеждаше ясно, след като аржентинецът Серхио Агуеро покачи на 2:0 след асистенция на Диего Форлан. До почивката обаче резултатът бе изравнен. Най-напред Клебер си отбеляза автогол, а 10 минути преди края на първата част Хуан Мата възстанови равенството. Втората част започна с натиск на „дюшекчиите“, но той стигна само до едно попадение на Хуан Валера и греда на Форлан. Така „Валенсия“ на полуфинала ще среще победителя в игралият се късно снощи двубой между „Барселона“ – „Виляреал“. В друг четвъртфинал „Хетафе“ отстрани „Майорка“ въпреки загубата в реванша 1:2. В първия двубой бившият тим на Бернд Шустер победиха с 1:0. В герой за тима на „Хетафе“ се превърна Естебан Гранеро, който отбеляза решителния гол за 1:2 в 81-вата минута.