Колев блести, но „Аахен“ губи злощастно

Бившият нападател на „Славия“ Тодор Колев изигра страхотен мач за тима си „Аахен“ срещу „Мюнхен 1860“, но „жълто-черните“ загубиха злощастно осминалиналния двубой от турнира за Купата на Германия с 2:3, след като на полувремето водеха с 2:0.
Бившият нападател на „Славия“ Тодор Колев изигра страхотен мач за тима си „Аахен“ срещу „Мюнхен 1860“, но „жълто-черните“ загубиха злощастно осминалиналния двубой от турнира за Купата на Германия с 2:3, след като на полувремето водеха с 2:0. Именно Колев откри резултата за домакините в 10-ата минута, след като получи добър пас пред наказателното поле от Емануел Кронтирис, премина двама защитници и ударът му мина под плонжа на вратаря на гостите Михаел Хофман за 1:0. В 40-ата минута при неуспешен опит за изкуствена засада на гостите българинът отново се озова очи в очи с Хофман, но прояви колегиалност и подаде на празна врата на Маркус Еберс за 2:0. Домакините пазеха комфортния си аванс чак до 83-тата минута, но бяха наказани от баварците между 83-тата и 88-ата минута, когато получиха три безответни попадения от Дани Шварц (83), Мустафа Кючукович (85) и Фабиан Джонсън (88) и така отпаднаха от надпреварата. Не по-малко драматичен бе двубоят в Дортмунд, където местният „Борусия“ поведе с 2:0 на „Вердер“ в дербито на осминафиналите, но в края едва не се стигна до реми и продължение. Джовани Федерико откри за „жълто-черните“ още в 19-ата минута, а дошлият през миналото лято аржентинец Диего Климович покачи на 2:0 в 80-ата минута. Бразилецът Диего вдъхнови своите за обрат, реализирайки в 82-рата минута дузпа, отсъдена за нарушение срещу Маркус Розенберг. Три минути по-късно Розенберг отново бе съборен в наказателното поле на домакините и реферът за втори път посочи бялата точка. Диего отново се нагърби с изпълнението на наказателния удар,но този път вратарят Марк Циглер усети посоката на изпълнение и ъгъла и спаси.