Фаворитът Мароко стана първата жертва

Отборът на Мароко, който предварително бе сочен като един от фаворитите в турнира за Купата на Африка, загуби последния си двубой от група А срещу домакина Гана с 0:2 и по този начин възпитаниците на френската легенда Анри Мишел ще бъдат принудени да стегнат багажите си далеч по-рано от предвиденото.
Калоян Атанасов Отборът на Мароко, който предварително бе сочен като един от фаворитите в турнира за Купата на Африка, загуби последния си двубой от група А срещу домакина Гана с 0:2 и по този начин възпитаниците на френската легенда Анри Мишел ще бъдат принудени да стегнат багажите си далеч по-рано от предвиденото. От своя страна ганайците спечелиха третата си поредна победа и заеха убедително крайното първо място в групата. „Английски“ звезди донесоха успеха за Гана Резултатът в двубоя бе открит от звездата на „Челси“ Микаел Есиен в 26-ата минута. Той получи добър пас от Сали Мунтари в наказателното поле и с удар покрай вратаря на Мароко откри резултата. Взаимодействие между същите футболисти доведе до второ попадение в 44-ата минута - Есиен навлезе в наказателното поле на мароканците, подаде топката към халфа на „Портсмут“, който овладя брилянтно и с нисък удар под плонжа на Ларнагри реши всичко в срещата. За Мароко до 89-ата минута игра полузащитникът на ЦСКА Абдеррахим Кабус, заменен секунди преди изтичането на редовното време от бившия играч на „Литекс“ Абделкарим Киси. Тази загуба остави мароканците с 3 точки и ги изхвърли от турнира за сметка на изненадата Гвинея. Анри Мишел: Провалихме се тотално „Няма какво да анализирам. Както и да се погледнат нещата, заключението е само едно – провалихме се. Играхме на приливи и отливи. Всичко трябваше да се реши в последния мач, в който обаче допуснахме две нелепи грешки. Именно заради тях отпадаме толкова рано, но няма какво да се оправдаваме, просто се издънихме”, сподели Анри Мишел. От своя страна Гвинея, която никой от специалистите не слагаше в сметките, завърши 1:1 с аутсайдера Намибия и продължава напред на четвъртфиналите като втори отбор в групата с 4 точки. Сюлейман Юла откри за Гвинея в 62-рата минута. Той открадна топката на Мамаду Ба и простреля вратаря Мбаха. Намибийците успяха да изравнят чрез Брайън Брендъл, който отбеляза с диагонален удар в 80-ата минута, но за повече нямаше време. „Това беше най-добрият ни мач досега на турнира. Играхме много силно и е жалко, че допуснахме гол и не победихме. Продължаваме в следващата фаза и ще покажем, че не случайно отстранихме Мароко от четвъртфиналите на надпреварата”, доволен бе френският наставник на гвинейците Робер Нузаре. „Не се класирахме за следващата фаза, но мисля, че трябва да сме горди с представянето си. Напускаме Гана с високо вдигнати глави. Преди турнира ни смятаха за абсолютен аутсайдер, но мисля, че ние опровергахме всички. Завършихме с 1 точка в групата, а в предишния мач загубихме нелепо от домакините”, сподели от своя страна капитанът на Намибия Микаел Пиенаар.