ЦСКА на финал на турнира в Испания

Лидерът в класирането на А група ЦСКА се класира за финала на турнира в испанския град Пего, след като победи с 2:1 третия в класирането на румънското първенство „Унирея“. Головете за успеха на „червените“ реализираха Йордан Юруков в 38-ата минута и появилият се като резерва през втората част Хосе Гарсес в 48-ата минута.
Данаил Кисов Лидерът в класирането на А група ЦСКА се класира за финала на турнира в испанския град Пего, след като победи с 2:1 третия в класирането на румънското първенство „Унирея“. Головете за успеха на „червените“ реализираха Йордан Юруков в 38-ата минута и появилият се като резерва през втората част Хосе Гарсес в 48-ата минута. Футболистите на Стойчо Младенов наложиха натиск в началото на срещата и закономерно поведоха в края на първото полувреме с гол на Йордан Юруков. Той се разписа след изпълнение на пряк свободен удар. След неговия изстрел топката се удари в гредата и влезе в мрежата. Малко след това Машадо извърши нарушение в наказателното поле, зад топката застана Мунтеану, но Ивайло Петров блестящо спаси удара на румънеца. В 42-рата минута футболистите на „Унирея“ изравниха след попадение на Меара, който със силен удар отбеляза от десния фланг. Само три минути след подновяването на играта влезлият като резерва Хосе Гарсес вкара победния гол за ЦСКА. Вратарят на „Унирея“ направи груба грешка и остави вратата си празна, което бе наказано от панамеца. В 74-тата минута Петре прехвърли излезлия страж на румънците Богдан Стеля, който игра с ръка извън наказателното поле, но странно защо реферът не реагира. До края на мача на терена преобладаваха грубостите и мелетата, но все пак нямаше изгонени футболисти. В даденото от съдията продължение Константин уцели гредата зад Пиргов, но в крайна сметка „армейците“ грабнаха победата с 2:1. Така на финала ЦСКА ще спори срещу победителя от „Локомотив“ (М) и „Аустрия“ (Кернтен). Срещата на „червените“ е в четвъртък от 21,00 часа. След двубоя старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов бе доволен от победата над „Унирея“ (Урзичени), но изяви желание в най-скоро време да бъде привлечен нов централен нападател. „Липсват ни хора. Вече втори мача излизаме с Ивайло Димитров, все още е доста неопитен, но гори от желание и ще продължим да му даваме шанс, така както и на всички останали“, каза Стойчо, който допълни, че му е нужен заместник на Чиликов. „Трябва ни още един централен нападател. Липсата на Чиликов се чувства, особено срещу тези отбори, които играят повече с центрирания, с въздушни двубои. Търсим такъв централен нападател, надявам се по най-бързия начин да привлечем футболист от този тип“, допълни треньорът. Младенов заяви категорично, че глобата на Гарсес няма да бъде намалена въпреки добрите му изяви и отбелязания победен гол срещу третия в румънското първенство. На финала ЦСКА ще спори срещу победителя от двубоя между „Локомотив“ (М) и „Аустрия“ (Кернтен). Срещата е в четвъртък от 21,00 часа. Междувременно бившият наставник на ЦСКА и настоящ национален селекционер Пламен Марков извика двама нови в представителния състав. Поради контузиите на Велизар Димитров и Лусио Вагнер старши треньорът повика Николай Димитров „Левски“ и Петър Занев „Ферол“ (Испания) за контролата със Северна Ирландия на 6 февруари в Белфаст. Това дойде като отговор на наставника на „Левски“ Станимир Стоилов, който заяви, че до заминаването на „сините“ за Кипър повиквателна за Димитров не е идвала. Мъри уточни, че ако Хичо бъде поканен за мача със Северна Ирландия, той ще решава допълнително дали да го пусне за пътуването до Белфаст. Избраниците на селекционера: Вратари: Димитър Иванков, Георги Петков; Защитници: Живко Миланов, Александър Тунчев, Валентин Илиев, Игор Томашич, Михаил Венков и Петър Занев; Полузащитници и нападатели: Станислав Ангелов, Тодор Янчев, Стилян Петров, Благой Георгиев, Николай Димитров, Ивелин Попов, Димитър Бербатов, Здравко Лазаров, Димитър Рангелов и Мартин Петров.