Страшен въргал след „Севиля“ – „Осасуна“

Истински екшън се разигра в края на двубоя „Севиля“ – „Осасуна“ от Примера дивисион. Домакините от Андалусия биха с 2:1, но това стана след несъществуваща дузпа в последната минута.
Истински екшън се разигра в края на двубоя „Севиля“ – „Осасуна“ от Примера дивисион. Домакините от Андалусия биха с 2:1, но това стана след несъществуваща дузпа в последната минута. Само реферът Итуралде Гонсалес видя игра с ръка на играч на гостите в наказателното поле и показа бялата точка. Това предизвика бурна реакция от играчите на „Осасуна“, след като съдията вече бе отстранил Хосечо за два жълти картона. Докато траяха разправиите, Хави Гарсия също бе пратен в съблекалнята. Бразилецът Луиш Фабиано реализира наказателния удар и малко след това прозвуча и последният сигнал на арбитъра. Играчите продължиха бурно да спорят, като се включиха и хора от пейките на двата тима. В един момент обаче Адриано от домакините замери с бутилка вода съперника си Аспиликуета. Това предизвика истински хаос, защото футболистите започнаха да се бутат и блъскат. Размениха се и някои удари повече присъщи на бойните изкуства, преди все пак обстановката да се успокои. В този лют мач гостите поведоха в резултата чрез Поулсен, който откри с акробатично изпълнение след 56 минути игра. Малко повече от десет след това Кике Сола попари трибуните на „Рамон Санчес Писхуан“, изравнявайки. Той получи топката по крилото, мина покрай Поулсен и Москера и простреля Де Сантис за 1:1. В следващите няколко минути Дани Алвеш и Луиш Фабиано отново се опитаха да вкарат, но нямаха шанс. Междувременно аржентинският футболист Лионел Скалони премина под наем в испанския първодивизионен „Майорка“. През своята кариера „гаучото“ е играл още за отборите на „Ла Коруня“, „Уест Хем“ и „Естудиантес“.