„Рома“ плътно по петите на лидера „Интер“

Вторият в класирането на Серия А „Рома“ победи трудно гостуващия тим на „Палермо“ с 1:0 в късния съботен мач от 20-ия кръг на италианското футболно първенство и се доближи на 4 точки от лидера „Интер“, на когото предстоеше гостуване на „Удинезе“.
Вторият в класирането на Серия А „Рома“ победи трудно гостуващия тим на „Палермо“ с 1:0 в късния съботен мач от 20-ия кръг на италианското футболно първенство и се доближи на 4 точки от лидера „Интер“, на когото предстоеше гостуване на „Удинезе“. „Вълците“ имаха игрово превъзходство, но изпитваха трудности срещу добре организираната защита на съперника. Симоне Перота пропусна ранен шанс за „Рома“ след пас на Родриго Тадей, а вратарят на гостите Фонтана се намеси добре след опасен удар от дистанция на Марко Касети. Бразилецът Амаури можеше да открие за сицилианците след малко повече от половин час игра, но с глава не намери целта след центриране на Кристиан Дзакардо. В 57-ата минута бранителят на „Палермо“ Ринаудо получи червен картон след грубо нарушение срещу Матео Бриги и само две минути по-късно Мансини откри с глава за „Рома“ след центриране от корнер отдясно на Тадей и неубедителна намеса на Фонтана. „Имах трудни моменти в края на миналата година, но отново намирам формата си и се надявам да продължавам така. Срещу „Палермо“ не изиграхме много добър мач, но направихме достатъчно, за да победим", коментира голмайсторът Мансини. По-рано в събота отборът на „Сампдория“ победи гостуващия „Сиена“ с 1:0 и временно се изкачи на шесто място в класирането. Бившият нападател на „Рома“ и „Реал“ (Мадрид) Антонио Касано донесе успеха на домакините с попадение в края на първата част, отбелязвайки с удар от границата на наказателното поле след лошо изчистена топка от защитата на съперника. Преди гола си Касано уцели и гредата на гостите с удар от далечна дистанция.