ЦСКА сгази полския лидер „Висла“

Докато българските медии обсъждат чия собственост е клубът, футболистите на ЦСКА жънат престижни успехи на Иберийския полуостров. „Червените“ изиграха отличен първи мач в Испания и съвсем заслужено победи лидерът в полското първенство.
Данаил Кисов Докато българските медии обсъждат чия собственост е клубът, футболистите на ЦСКА жънат престижни успехи на Иберийския полуостров. „Червените“ изиграха отличен първи мач в Испания и съвсем заслужено победи лидерът в полското първенство. „Висла“ (Краков) с 2:0. Попаденията за „червените“ отбелязаха Георги Илиев в 52-ра и Удоджи в 86-а минути. В мача в Испания взеха участие завърналият се с дълго закъснение след новогодишните празници Хосе Луис Гарсес, както и дошлите на проби Симеон Златев, сърбинът Ненад Настич и братът на Ибрахима Гай - Муса. „Армейците“ бяха по-добрият тим през цялата среща, но пропуски на Георги Илиев и Йордан Юруков попречиха на възпитаниците на Стойчо Младенов да поведат в резултата още през първата част. Футболистите на „Висла“ опитваха да изненадат стража на червените с далечни изстрели, но те бяха твърде неточни и не създаваха опасност. Поляците с първа загуба за годината През второто полувреме влезлият като резерва Гарсес спечели нарушение около дъгата пред вратата на „Висла“, което бе превърнато в гол след страховит удар на Илиев. След попадението в „червените“ редици имаше леко отпускане, което бе използвано от поляците и те на свой ред създадоха една-две опасности, с които при повече късмет можеха да изравнят. Това не само че не се случи, но в 86-ата минута Удоджи вкара втори гол за ЦСКА. Той бе изведен сам срещу полския вратар и хладнокръвно го преодоля. По този начин ЦСКА постигна първата победа за новата година. През този сезон Висла няма загуба в първенството, като има 15 победи и 2 равенства след 17 кръга с актив от 47 точки и води с цели 10 пред втория - „Легия“ (Варшава). Евроспорт ще излъчва мачовете на „армейците“ Следващият двубой на ЦСКА от лагера в Испания е в понеделник срещу румънския „Унирея“, а мачът от турнира в град Пего ще бъде излъчен по „Евроспорт 2“. Другите мачове, които отборът на Стойчо Младенов ще изиграе, ще са срещу руския „Криля Советов“ и „Интерблок“ (Словения). Междувременно се разбра, че най-успешният футболист, минал през ЦСКА - Христо Стоичков, прие поканата на Стойчо Младенов да погостува на „армейците“ в лагера им в Испания. Камата трябва да пристигне в претзвездния хотел „Олива Нова“ утре, а треньорът на "червените" вече се закани да организира мач на малки вратички, за да посрещне Ицо подобаващо - като го победи на терена. Персоналът на петзвездния хотел също се впечатли много от новината, че Камата ще им бъде гост, и правят приготовления да си вземат автографи от него. Твърде е възможно на терена в град Пего, където "червените" ще играят всички срещи от първия турнир, Стоичков да се засече със съотборника си от „Дрийм тийма“ на „Барселона“ Роналд Куман. Холандецът вече е дал съгласието си да присъства на финала, на който според организаторите ще направи първия удар по топката.