„Оксер“ взима капитана на „Литекс“

Френският „Оксер“ привлече капитана на „Литекс“ Роберт Попов. Тази информация се появи по страниците на многотиражния френски вестник „Екип“.Участникът в Лига 1 смята да заздрави защитата си, защото освен 25-годишния македонски национал привлича и 21-годишния бранител от „Метц“ Шейх Матар.
Данаил Кисов Френският „Оксер“ привлече капитана на „Литекс“ Роберт Попов. Тази информация се появи по страниците на многотиражния френски вестник „Екип“. Участникът в Лига 1 смята да заздрави защитата си, защото освен 25-годишния македонски национал привлича и 21-годишния бранител от „Метц“ Шейх Матар. Десният бек пропусна една част от подготовката на тима в Дубай, тъй като бе болен и остана в Ловеч, за да се лекува. Попов предпочете „Оксер“ пред ЦСКА и „Левски“ Преди няколко дни капитанът на „оранжевите“ удължи договора си с ловчанлии до лятото на 2009 година, след като бе на крачка от трансфер в софийските „Левски“ и ЦСКА. В последния момент обаче собственикът на клуба Гриша Ганчев каза, че Попов ще играе единствено в чужбина. Македонският национал ще пътува до Франция до края на седмицата, където ще сключи личния си договор. Според изданието македонският бранител вече е спазарен между двата клуба. Засега няма информация за цената на бранителя на „Литекс“, но според източник на клуба е към 800 хиляди евро. „Роберт е в Дубай. Поне аз не знам за такъв трансфер”, сподели за „Гонг“ финансовият директор на ловчанлии Величко Дихонов. „Оранжевите“ загубиха след „руска корида“ Междувременно футболистите на „Литекс“ загубиха с 0:2 от руския шампион „Зенит“ в контролна среща, играла се в Дубай. И двете попадения за руския тим бяха реализирани от Павел Погребняк в края на срещата. Още с първия съдийски сигнал срещата се накъса от множество нарушения, които станаха доста груби към средата на второто полувреме. И на моменти на терена имаше сцени, наподобяващи истинска корида. През първото полувреме „оранжевите“ атакуваха по-често противниковата врата и направиха няколко пропуска чрез Янкович, Бибишков и Златинов. Особено силно игра Петър Златинов, който направи няколко забележими рейда, при които защитниците на „Зенит“ изглеждаха като стойки. В края на първата част вратарят на ловешкия тим Евгени Александров извади удари от близко разстояние на Зирянов и Файзулин. Второто полувреме и двата отбора започнаха с няколко промени, които не подобриха облика на игра и при двата състава. В 65-ата минута за протести срещу асистент рефера беше отстранен от игра Радек Силл. Оставането с 10 човека на терена на съперниците подведе играчите на Миодраг Йешич и те се втурнаха в атаки и допуснаха грешки в защита. В тези минути беше най-чистото положение за „Литекс“, когато след отлична скоростна атака Ивелин Попов центрира в наказателното поле на руснаците, но ударът след брилянтната задна ножица на Нифлор излезе в аут. Руснаците използваха слабостите на ловешките бранители и след бърза контраатака през центъра Павел Погребняк беше изведен сам срещу Илия Николов и с удар от земя откри резултата - 1:0 за „Зенит“. В 86-ата минута Погребняк отбеляза втори гол след центриране отдясно на корееца Ли Хо. За руския шампион игра през второто полувреме бившият полузащитник на „Левски“ Владислав Радимов. Той получи жълт картон за нарушение срещу Том.