Спектакъл в класиката „Интер“ и „Ювентус“

„Интер“ и „Ювентус“ завършиха наравно 2:2 в най-интересната първа среща от четвъртфиналите в турнира за купата на Италия по футбол. Двубоят започна зле за домакините, след като останаха с 10 души. Аржентинецът Николас Бурдисо получи червен картон още в 8-ата минута.
„Интер“ и „Ювентус“ завършиха наравно 2:2 в най-интересната първа среща от четвъртфиналите в турнира за купата на Италия по футбол. Двубоят започна зле за домакините, след като останаха с 10 души. Аржентинецът Николас Бурдисо получи червен картон още в 8-ата минута. Това не сломи шампионите и те поведоха в резултата с 2:0 след два гола на Хулио Рикардо Крус. „Старата госпожа“ обаче успя да се добере до равенството с два гола за шест минути, дело на Алесандро дел Пиеро в79-а минута, и Жан-Ален Бумсонг в -а. В самия края Крус можеше да донесе победата на „Интер“, като след негов изстрел в 88-ата минута топката се удари в гредата, но не навести мрежата на гостите. „Нерадзурите“ играха без най-голямата си звезда Златан Ибрахимович, на когото бе дадена почивка, пък „Ювентус“ се представи без титулярния си вратар Джанлуиджи Буфон и полузащитника Павел Недвед. В друга среща от турнира „Рома“ пък измъкна равенство 1:1 с десет души при гостуването на „Сампдория“. Черногорецът Мирко Вучинич, който не пропусна своя шанс, като отбеляза изравнителния гол за „вълците“. „Рома“ се добра до равенството, макар че 72 минути игра с човек по-малко след червен картон на Филип Мексес. Преди това Рито Циглер откри резултата в полза на „Сампдория“ в 62-рата минута, но само седем по-късно Вучинич изравни. Скромният „Удинезе“ пък взе минимален аванс срещу „Катания“ след домакинска победа с 3:2. Реваншите на четвъртфиналните срещи са насрочени за 30 януари. В отложена среща от Серия А „Аталанта“ изненадващо надигра тима „Милан“ с 2:1. Двубоят трябваше да се изиграе на 11 ноември, но бе прекратен от съображения за сигурност заради буйства на феновете. Привържениците на домакините се сбиха с полицаите и се опитаха да нахлуят на терена. Всичко това бе следствие на смъртта на Габриеле Сандри, който бе убит от полицай на паркинга. Двубоят започна добре за „росонерите“, които поведоха в 16-ата минута чрез Кристиано Дони. Нападателят на „домакините“ Антонио Ланджела не сгреши три минути преди почивката. А Фернандо Тисоне донесе трите точки за „Аталанта в 68-ата минута на празна врата. Междувременно италианският „Лацио“ ще представи официално новото си попълнение Роландо Бианки от елитния английски „Манчестър Сити“. Нападателят ще играе за „орлите“ под наем до края на сезона, след което столичани имат опция да го закупят срещу 12,5 милиона евро.