„Тотнъм“ наказват с петица "топчиите"

„Тотнъм“ разби Арсенал с 5:1 на своя „Уайт Харт Лейн” в среща-реванш от полуфиналите в турнира за „Карлинг къп“ и с общ резултат 6:2 от двата мача се класира за финала, който е на 24 февруари на „Уембли”.
Георги Иванов „Тотнъм“ разби Арсенал с 5:1 на своя „Уайт Харт Лейн” в среща-реванш от полуфиналите в турнира за „Карлинг къп“ и с общ резултат 6:2 от двата мача се класира за финала, който е на 24 февруари на „Уембли”. Българският национал Димитър Бербатов игра до 64-ата минута, като не успя да се разпише, но докато беше на теренаq бе сред най-добрите в състава на „шпорите”, за което получи похвали от местната преса. Българинът игра много атрактивно и разиграваше защитата на гостите с разнообразна игра, като отваряше пространства за действие на съотборниците си. Джърмейн Джинас във 2-рата минута откри резултата след чудесен пас на Бербо, а в 26-ата Никлас Бендтнер от „Арсенал“ си отбеляза автогол отново след центриране на Джинас. В 30-ата минута капитанът на трикольорите се измъкна от защитата на „топчиите” и с удар от границата на наказателното поле уцели лявата греда зад вратаря на гостите, което бе и на- чистото му положение в мача. В самото начало на второто полувреме Роби Кийн направи преднината за тима на Хуанде Рамос класическа, а точно след час игра Аарън Ленън се разписа за 4:0. Резервата Емануел Адебайор с хубав удар отбеляза почетното попадение за „артилеристите” в 70-ата мин., а секунди преди последния съдийски сигнал Стеед Малбранк оформи крайното 5:1. Така „Тотнъм“ постигна сладък реванш за редицата загуби, които записа от вечния съперник напоследък. Мениджърът на "артилеристите" Арсен Венгер отново заложи на младите си таланти с някои изключения. В центъра на защитата действаха капитанът Уилиам Галас и Джъстин Хойт, който по принцип играе отдясно на отбраната. Именно през зоната на Хойт бяха създадени редица от опасностите пред вратата на „Арсенал“. Венгер бе принуден да пусне в игра Адебайор и Едуардо, но вече бе твърде късно. Все пак 20 минути преди края Адебайор намали на 4:1 с красив удар. Това бе първа победа на „шпорите“ над градския им съперник от ноември 1999 г. "Тотнъм" ще играе на финал за първи път от шест години и ще се опита да стигнат до първи трофей от девет години насам. Техният съперник на финала е победителят от мача между „Челси“ и „Евъртън“. Мениджърът на „Тотнъм“ Хуанде Рамос бе безкрайно щастлив след разгромната победа на неговия състав. По мнение на местните коментатори „шпорите” са изиграли най-добрия си мач под ръководството на испанеца. „Да победим „Арсенал“ с такъв резултат и да достигнем финал за „Карлинг Къп“ за толкова малко време, откакто аз съм тук, е невероятно постижение. Поздравявам и благодаря на феновете, които отдавна чакаха тази победа. „Арсенал“ са един от най-силните отбори в света, както и наши градски съперници, което прави победата още по-ценна. Бяхме перфектни и не допуснахме грешки в нито една зона на терена. Футболистите ми са в основата на този успех и заслужено трябва да празнуват”, заяви щастливият Рамос след края на срещата на стадион „Уайт Харт Лейн”.