"Реал" спечели мадридското дерби

„Реал“ победи „Атлетико“ с 2:0 в мадридското дерби на 20-ия кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят на „Висенте Калдерон” бе доста драматичен поради многобройните положения и пред двете врати.
„Реал“ победи „Атлетико“ с 2:0 в мадридското дерби на 20-ия кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят на „Висенте Калдерон” бе доста драматичен поради многобройните положения и пред двете врати. „Белият балет“ дължи победата си основно на вратаря си Икер Касияс, който бе неотразим под рамката. Тимът на треньора Бернд Шустер поведе в резултата още в самото начало на срещата след гол на Раул. След това попадение инициативата взеха „дюшекчийте“, но направиха пропуски чрез Агуеро и Форлан. Три минути преди почивката „Реал“ се възползва от грешка на защитата на „Атлетико“ и чрез Рууд ван Нистелрой не остави никакви шансове на Кристиян Абиати. През второто полувреме „Реал“ предпочитаха да се защитават и да контролират топката, докато символичните домакини се стараеха да върнат един гол, който да им даде някаква надежда. В класирането „Реал“ (Мадрид) заема 1-вото място с актив от 50 точки. „Атлетико“ е на 4-а позиция с 37 точки. Скромният състав на „Валядолид“ победи „Еспаньол“ с 2:1. Домакините поведоха още в 1-вата минута, след като Хосеба Лоренте се възползва от отличен дълъг пас на Виктор. Цялата атака започна от първия съдийски сигнал, като това бе най-бързият гол в испанския футбол до този момент – 7,42 секунди, с 58 стотни по-бърз от попадението на Дарио Силва в мача „Малага“-„Валядолид“ от 2000 г. В 34-ата минута пак Лоренте удвои преднината на домакините. В 58-ата минута Марк Торехон върна един гол за „Еспаньол“. Борещият се да не изпадне тим на „Бетис“ бе на път да спечели срещу „Рекреативо“, но след слаба игра на защитниците на тима от Севиля резултатът бе фиксиран - 1:1. „Сарагоса“ регистрира първа победа в испанската Примера дивисион от октомври месец насам след успех с 3:1 над „Мурсия“. Това бе и отличен дебют за новия треньор на домакините Андер Гаритано. Точни за „Сарагоса“ бяха Рикардо Оливейра и на два пъти аржентинският нападател Диего Милито. С много ценна победа – 1:0, се отчете тимът на „Алмерия“ срещу „Ла Коруня“. Въпреки че гостите бяха по-добрия тим на терена, Рубен Пулидо отбеляза отблизо в 3-ата минута на добавеното време след отлична комбинация между Хуанито и Корона.